Strony związane z hasłem 'zasiedzenie':

  • Porady prawne radca prawny online, Warszawa »

    Przedmiotem działania Kancelarii jest prawo gospodarcze i prawo cywilne. Od lat specjalizujemy się w prawie telekomunikacyjnym oraz prawie ubezpieczeniowym, pracując dla największych firm na rynku. Prowadzimy liczne procesy sądowe. Odnosimy duże sukcesy w prowadzeniu spraw złożonych i trudnych wymagających szczególnego zaangażowania i dużego doświadczenia.

    Data dodania: 02 08 2010 · szczegóły wpisu »
  • Zasiedzenie »

    Zasiedzenie to jeden z wariantów nabycia prawa własności. Co warto wiedzieć spośród tematyki zdobycia prawa własności tą metodą? Przede wszystkim to, że zasiedzenie może dać efekt w postaci zdobycia prawa własności rzeczy ruchomych a dodatkowo gruntów.Co musi zdarzyć się żeby było prawdopodobne nabycie prawa własności przez zasiedzenie? O tym decydują przesłanki urzeczywistnienia się prawa zasiedzenia. Należą do nich: posiadanie samoistne, upływ okresu zasiedzenia, przy czym dla rzeczy ruchomych także dobrej wiary posiadacza. Jak rozumieć nadmienione przed chwilą warunki urzeczywistnienia się prawa zasiedzenia piszę na moim blogu prawniczym.Na mym blogu o prawie zasiedzenia wyjaśniam dodatkowo o tym jakie rzeczy mogą być przedmiotem zasiedzenia. W przypadku rzeczy ruchomych sprawa jest dużo mniej skomplikowana. Zasadniczo zasiedziane mogą stać się wszystkie ruchomości, chyba że nie jest dopuszczalny obrót prawny tego rodzaju rzeczami. Co do nieruchomości sprawa jest dużo mniej jednoznaczna. Jasnym jest dopuszczalność zasiedzenia prawa własności nieruchomości. Warto zdawać sobie sprawę, że zasiedzenie użytkowania wieczystego nie jest dopuszczalne w każdym przypadku. Piszę o tym zagadnieniu obszerniej na moim blogu prawniczym.

    Data dodania: 05 05 2014 · szczegóły wpisu »
Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska,wykonuje druki dla uczelni,szkół oraz urzędów,świadectwa szkolne oraz dzienniki