Hodowla Forest Gate *PL Koty Norweskie Leśne

Hodowla Forest Gate *PL Koty Norweskie Leśne Hodowla kotów norweskich leśnych Forest Gate *PL z Wrocławia.
Jak się zaczęło? Zupełnie przypadkiem. Bo latami marzyłam o kocie brytyjskim.
Do czasu, gdy razu pewnego, na wystawie kotów rasowych we Wrocławiu zobaczyłam małą rudą kulkę, która z uszami zbójecko skierowanymi do przodu, z zapałem pacała łapką w puchatego pompona. Nie potrafiłam odejść od klatki wystawowej, w której bawił się maluch, tak zauroczył mnie jego temperament. Wiedziałam, że to jest TEN kot! Po prostu – to była miłość od pierwszego wrażenia.
I tak oto zamieszkał u nas nasz pierwszy kot norweski leśny Nelly Boy z hodowli El Retiro*PL.
A niecały rok później powitaliśmy w naszym domu Bibi z hodowli z Dzikiego Lasu*PL...
"W praniu" okazało się, że norwegi to koty inteligentne, kontaktowe, towarzyskie, odważne, zrównoważone psychicznie. Bardzo dobrze układają się ich relacje z małymi dziećmi. Są to koty cierpliwe, troskliwe i szybciej uciekną gdzieś wysoko przed dzieckiem niż podrapią. Ot, takie pso-koty, mix typowo kociej godności z psią wiernością i oddaniem.
Oczywiście – cechą charakterystyczną tych pięknych zwierząt jest wspaniałe futro, prosty, długi profil, skośne oczy o przepięknym i wyrazistym spojrzeniu oraz szpiczaste uszy z rysimi pędzelkami. Nie ma nic piękniejszego niż norweg w zimowej szacie, z imponującą lwią kryzą i wiewiórczym ogonem. No i, rzecz jasna, puchate kocięta norweskie, z zapałem bawiące się ze sobą.
Sierść tych kotów nie wymaga szczególnie intensywnej pielęgnacji. Wystarczy kota porządnie wyszczotkować raz-dwa razy w tygodniu.

Szczegóły strony forestgate.pl:

Komentarze:

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz »

Podlinkuj stronę forestgate.pl:

Hodowla Forest Gate *PL Koty Norweskie Leśne

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yandex 35 Odwiedziny yahoo 13 Odwiedziny netsprint 6 Odwiedziny msnbot 7 Odwiedziny googlebot 285
Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska,wykonuje druki dla uczelni,szkół oraz urzędów,świadectwa szkolne oraz dzienniki