Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Dzieciństwo po angielsku

Bezbolesnanauka języka angielskiego?
Język obcy przyswajany już przez malutkie dzieci?
Najnowsze badania pokazują, że jest to możliwe i że warto inwestować w edukację najmłodszych.

W jaki sposób dziecko poznaje świat?

Ewolucja wyposażyła je w mnóstwo narzędzi poznawczych. Umysł niemowlęcia jest przygotowany na to, żeby się ciągle rozwijać poprzez interakcję z otoczeniem. To dlatego maluchy są takie ciekawskie, chcą wszystkiego dotknąć, a ich uwagę przyciąga wszystko, co nowe. Muszą uzyskać jak najwięcej informacji z otaczającej je rzeczywistości, żeby móc w niej prawidłowo funkcjonować. Z tego powodu, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, początkowy okres życia człowieka jest tak ważny dla jego późniejszej egzystencji. Nieporadny jeszcze bobas ćwiczy posługiwanie się własnym ciałem manipulując przedmiotami czy strojąc miny, uczy się rozpoznawać twarze i nawiązywać kontakty społeczne. A to dopiero początek, czeka go jeszcze o wiele trudniejszy etap edukacji: nauka mówienia.
Dziecko rodzi się bez znajomości jakiegokolwiek języka: przyswaja go początkowo biernie, obserwując otoczenie. Potrafi później nie tylko samo tworzyć poprawne zdania w danym języku, ale również posługuje się dokładnie takim akcentem, z jakim mówią jego rodzice. Dzieje się tak dlatego, że jego aparat mowy jest jeszcze bardzo elastyczny i potrafi dostosować się do słyszanych dźwięków. W późniejszym wieku człowiek traci tę zdolność – dlatego tak trudno jest mu uczyć się wymawiać słowa w językach, z którymi się jako dziecko nie osłuchał. Z tego powodu naukowcy przekonują, że wczesne rozpoczęcie nauki bardzo ułatwi nabycie poprawnego akcentu.

Tę unikalną zdolność dzieci wykorzystała lingwistka Helen Doron, która opracowała nowy sposób uczenia najmłodszych języka angielskiego. Jej metoda opiera się na kilku podstawowych zasadach, które, stosowane razem, pomagają stworzyć dzieciom idealne środowisko do nauki języka. Brytyjka wyszła z założenia, że idealna metoda dla dzieci opiera się przede wszystkim na stymulowaniu ich naturalnych umiejętności zapamiętywania. W ten sposób dziecko uczy się kilkuset słówek rocznie bez większego wysiłku. Wczesny wiek pozwala nauczyć maluchy odpowiedniej wymowy, dzięki czemu nie mają problemów z akcentem.

Istotne jest, by nauka odbywała się poprzez zabawę. Dzięki temu dzieci nie nudzą się, nie męczą i z ochotą podchodzą do obowiązków.

W szkołach Helen Doron maluchy uczą się, że nauka angielskiego jest przyjemna i daje dużo radości – dlatego chętniej uczestniczą później w kursach i lektoratach.

Centrum Helen Doron w Częstochowie zaprasza:
ul. Żwirki i Wigury 6/14
tel.: 504 277 398Pierwsze dni w szkole – jak przygotować dziecko?

Pierwsze dni w szkole to silne przeżycia zarówno dla dziecka jak i rodzica. Nowe obowiązki i inny tryb życia mogą mieć duży wpływ na samopoczucie dziecka. Jak przygotować malucha do pobytu w szkole i zapewnić mu maksymalny komfort?

Dziecko rozpoczynające naukę w szkole musi być przede wszystkim wypoczęte i zrelaksowane. Odpowiednia ilość snu, cisza i spokój sprawią, że przystosowanie się do nowej szkolnej rzeczywistości będzie łatwiejsze. Rodzic odgrywa tutaj kluczową rolę – pozytywne nastawienie i rozmowy sprawią, że dziecko pójdzie to szkoły w dobrym nastroju.

Nowy etap bez stresu

Pójście do szkoły to bardzo ważny etap w rozwoju dziecka. Pojawiają się nowe zasady, system oceniania i obowiązki, z których trzeba regularnie się wywiązywać. Dla dziecka może wiązać się to z dużym stresem, tym bardziej, że musi odnaleźć się też w nowej grupie. Spędzanie kilku godzin dziennie w otoczeniu wielu obcych ludzi może stresować nawet dorosłego, dlatego tak ważne jest przygotowanie dziecka wcześniej. Rozmowa jest bardzo istotna, warto też czytać bajki, których bohaterowie wybierają się do szkoły. Zanim dziecko pójdzie do szkoły dobrze będzie ustalić z nim plan tygodnia i wyjaśnić jak będzie wyglądał zazwyczaj dzień w szkole. Pozwól dziecku uczestniczyć w przygotowaniach. Niech wybierze w sklepie plecak i zeszyty, które podobają mu się najbardziej. Gdy odprowadzamy dziecko nie przeciągajmy pożegnań. Dobrze jest też wybrać się wcześniej na drzwi otwarte, zwiedzić szkołę i poznać nauczycieli. Dzięki temu i dziecko i rodzice będą spokojniejsi. Ważne, żeby po powrocie z lekcji dziecko miało okazję wypocząć i wyciszyć się. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ narażenie na hałas w szkole jest ogromne.

Ważne wyciszenie

Organizm dziecka, które zaczyna chodzić do szkoły potrzebuje czasu na przyzwyczajenie się do nowego trybu. Mnóstwo nowych bodźców sprawia, że dziecko potrzebuje ogromną ilość energii. Niestety, w większości szkół hałas skutecznie tę energię dzieciom odbiera. - Długotrwałe przebywanie w hałasie jest bardzo dużym obciążeniem dla psychiki. Dzieci przebywające w głośnych miejscach mają obniżoną koncentrację, wolniej uczą się czytać i czują szybsze fizyczne zmęczenie. Ciągłe narażenie dziecka na taki stan może mieć bardzo negatywny wpływ na jego zdrowie w przyszłości. – mówi Mikołaj Jarosz z firmy Ecophon. Wybierając szkołę dla dziecka, warto pójść do niej wcześniej (najlepiej w czasie roku szkolnego) i samemu ocenić, czy hałas nie jest zbyt uciążliwy. Badania pokazały, że w niektórych szkołach poziom hałasu podczas przerw może skutkować nawet czasowym ubytkiem słuchu. - Większość pomieszczeń w istniejących, ale niestety także w nowobudowanych budynkach szkolnych, posiada twarde wykończenie sprzyjające odbiciom fal dźwiękowych. Takie pomieszczenia silnie wzmacniają dźwięki w nich wytwarzane. Świetnym przykładem jest jedna ze szkół w Legionowie. Hałas w stołówce był tak duży, że niektórzy rodzice rezygnowali z posyłania dzieci na obiady. – mówi Mikołaj Jarosz. Dlatego też tak pozornie błaha rzecz, jak ciągły hałas na szkolnym korytarzu może powodować w dziecku długotrwały stres, zmęczenie, a co za tym idzie kłopoty w nauce.

Royalbrand PrWakacyjny relaks w Restauracji ASTORIA

Jeśli chcesz spędzić długi, wakacyjny wieczór w eleganckim wnętrzu, lub przytulnym ogrodzie, w doborowym towarzystwie i z fachową obsługą, serwującą wyśmienite dania i zakąski, a wszystko to popić wytwornym winem z całego świata, konieczne zajrzyj do Restauracji ASTORIA w Częstochowie.

A gdy Twoje spotkanie się przedłuży, lub odwiedzą Cię goście śmiało możesz skorzystać z usług HOTELU SONEX, który znajduje się tuż obok.

W Astorii miło spędzisz czas zarówno w kameralnym i rodzinnym gronie, jak i na dużym eleganckim przyjęciu. Hotel Sonex z kolei ugości Cię w swoich przytulnych wnętrzach domową atmosferą.

Zapraszamy:
Restauracja ASTORIA, oraz Hotel SONEX ul. Krakowska 45, Częstochowa.
Tel.: 34 366 80 80

Fot: Astoria/SonexCentrum Edukacji Nobel zaprasza na półkolonie z programowaniem oraz na nowe kursy!Centrum Edukacji Nobel zaprasza na lekcje z programowania, matematyki, fizyki, chemii, języków obcych.
Wierzymy, że zawsze jest dobry moment, żeby zacząć się uczyć programowania, matematyki, fizyki, biologii, chemii lub innych przedmiotów – możesz zacząć naukę zarówno na początku roku szkolnego, jak i w jego trakcie.
Nauczyciele są niesłychanie cierpliwi i znają metody, jakimi potrafią dotrzeć do każdego ucznia.
Indywidualny program nauczania w szkole gwarantuje szybki sukces – każdy uczeń uczy się u tego, czego w danym momencie najbardziej potrzebuje.

Rodzice są na bieżąco informowani o postępach w nauce – raz w miesiącu na życzenie otrzymują raport z opisem postępów, zrealizowanego materiału, słabymi i mocnymi stronami ucznia.

Na zajęciach uczniowie budują wiarę w siebie i rozwijają pasję do przedmiotu, którym będą się posługiwać przez całe życie. Centrum Edukacji Nobel organizuje półkolonie z programowaniem!
W Centrum Edukacji Nobel w Częstochowie i Lublińcu znajduje się Cyfrowa Akademia, gdzie prowadzone są kursy z programowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W tej szkole dzieci się nie nudzą!

Na zajęciach pracują nad praktycznymi tematami:
poznają tajniki programowania,
piszą swoje pierwsze gry komputerowe,
uczą się logicznego myślenia z podstawami programów 3D.
Cyfrowa Akademia to świetny wybór jeżeli chcesz się czegoś nauczyć!

Nauka, ciekawość, odwaga, praca w zespole - to główne zasady, którymi kieruje się kadra pedagogiczna prowadząc kursy. Nieważne czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym miłośnikiem komputerów, chłopakiem czy dziewczyną, tu na pewno znajdziesz kurs dla siebie!

Kursy dzielą się na kilka grup:

TWÓRCY GIER: JUNIOR Z DRUKIEM 3D

Poznasz podstawy tworzenia gier komputerowych i nauczysz się rozwiązywać problemy natury logicznej.

TWÓRCY GIER I APLIKACJI

Stworzysz grę komputerową lub aplikację mobilną w oparciu o profesjonalne silniki gier.

PODSTAWY PROGRAMOWANIA

Zgłębisz tajniki programowania komputerowego i pisania własnych algorytmów.

CYFROWA PLASTYKA Z DRUKIEM 3D

Nauczysz się modelować obiekty trójwymiarowe, obrabiać zdjęcia i poznasz arkana druku 3D.

********

W Lublińcu działa także Międzynarodowa Szkoła Matematyki 2+2, której misją jest poszerzanie wiedzy matematycznej dzieci i młodzieży w każdym wieku oraz zarażanie ich pasją.
Matematyka to jeden z najbardziej nielubianych przedmiotów szkolnych, głównie ze względu na dużą ilość materiału oraz problemy z jego zrozumieniem.

Międzynarodowa Szkoła Matematyki 2+2 pokazuje, że matematykę da się lubić!
Zajęcia są dostępne dla każdego – od ucznia z problemami w szkole, do geniusza matematycznego który bierze udział w konkursach oraz olimpiadach. Program nauczania jest wybierany pod ucznia, przez co możliwa jest realizacja potrzeb każdego adepta oraz rodzica. Szkoła działa w godzinach popołudniowych, od godziny 14:00 do 20:00, co umożliwia pogodzenie zajęć z późnymi lekcjami czy innymi aktywnościami pozalekcyjnymi, a w soboty od 8:00-16:00.

Zajęcia odbywają się w kameralnych dwu, trzy lub czteroosobowych grupach złożonych z rówieśników. W ofercie znajdziemy też indywidualne spotkania z uczniem. Praca z każdym uczniem jest sprawą indywidualną, więc lekcje nie są prowadzone w oparciu o sztywne scenariusze. Szkoła przykłada wagę do tego, aby uczeń zrozumiał dany materiał, a nie jedynie przepisał go z prezentacji czy ze słuchu do zeszytu. W szkole spełniane są prawdziwe potrzeby uczniów i ich rodziców.

W Centrum Edukacji Nobel znajduje się też Szkoła Technik Pamięci.
Są to kursy dla dzieci i młodzieży, gdzie uczniowie poznają techniki szybkiego i skutecznego uczenia się i czytania.
Z kolei szkolenia dla dorosłych (nauczycieli, studentów, firm, seniorów) dotyczą zdobycia wiedzy i umiejętności na temat efektywnego uczenia się. Dzięki takim szkoleniom każdy nauczyciel zwiększy efektywność w pracy zawodowej, naukę języków obcych oraz może przekazywać swoją wiedzę innym ze wspaniałym rezultatem. Zajęcia prowadzi licencjonowany trener umiejętności poznawczych.

CENTRUM EDUKACJI NOBEL zaprasza:
ul. Przerwy -Tetmajera 15, Częstochowa,
ul. Częstochowska 1a, Lubliniec
tel. 600 213 550
e-mail:kontakt@nobel.edu.pl
www.nobel.edu.pl
www.facebook.com/cenmat
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Relaks z klasą

Po ciężkim dniu pracy pragniesz zrelaksować się w miłej atmosferze i przy wykwintnym posiłku? Twoim wymaganiom sprosta Restauracja ASTORIA, przy ul.Krakowskiej 45 w Częstochowie.Elegancki wystrój restauracji zachęca do spędzenia tu mnóstwa czasu z przyjaciółmi.

Nastrój w klimatycznych wnętrzach ASTORII doskonale sprawdzi się podczas biznesowych spotkań i rodzinnych uroczystości.

Zaproś swoich kontrahentów na lunch, a na pewno Twoje biznesowe rozmowy zakończą się sukcesem.

Jeśli przyjmujesz gości z innego miasta zapewnij im doskonały wypoczynek w Hotelu SONEX, w którym domowa atmosfera i profesjonalny personel doskonale wpłyną na dobre samopoczucie każdego gościa.

Do Państwa dyspozycji znajduje się tu także nowoczesna i komfortowo wyposażona sala konferencyjna, co daje możliwość zorganizowania profesjonalnego spotkania firmowego, konferencji i briefingu.

Zapraszamy:

Restauracja ASTORIA, oraz Hotel SONEX ul. Krakowska 45, Częstochowa.
Tel.: 34 366 80 80Przenieś swoje stacjonarne numery telefoniczne

do freePBX'a

i zacznij oszczędzać już dziś.Super oferta freePBX dla firm z regionu częstochowskiego:

zakładasz bezpłatne konto SIP.
Przenosisz do nas swoje numery stacjonarne.
Doładowujesz konto dowolną kwotą.
Nie ponosisz żadnych miesięcznych kosztów abonamentowych za przeniresione numery.
Zyskujesz bezpłatne usługi podatkowe.
Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych.

Proses przeniesienia numerów stacjonarnych jest bardzo prosty, wystarczy wypełnić załączniki PDF i przesłać je na email: PrzeniesienieNumeracji@freePBX.pl Przenosząc swoje numery do freePBX, zyskujesz konto bez miesięcznych opłat abonamentowych.

Często z przyzwyczajenia nie wypowiadamy podpisanej dawno temu umowy, opłacając co miesiąc bardzo wysoki abonament - czas na zmiany!Osiągnij cel z szybką pożyczką

Provident Polska działa w naszym kraju od 1997 roku i jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych.

Celem firmy jest dostarczanie prostych, rzetelnych i dostępnych produktów finansowych.
Provident wyróżnia się indywidualnym podejściem do potrzeb Klienta i umiejętnością budowania z nim długotrwałych relacji. Dzięki sieci Doradcy Klienta docierają z ofertą do potencjalnych pożyczkobiorców na terenie całego kraju.
Z usług firmy Provident Polska skorzystało już 3,5 miliona Klientów, a poziom satysfakcji z jakości obsługi wynosi ponad 90%*.
Usługa oferowana przez Provident Polska polega na sprzedaży pożyczek gotówkowych. W ofercie firma posiada Pożyczkę Dopasowaną (z obsługą w domu lub za pośrednictwem konta bankowego) i Pożyczkę Samoobsługową (pożyczka internetowa dostępna na http://www.provident.pl).

Pożyczki w Provident Polska są szybko dostępne i bardzo wygodne.

Klient może wnioskować o pożyczkę przez telefon lub składając wniosek przez Internet. Do udzielenia pożyczki nie są wymagani poręczyciele. Koszty pożyczki są stałe i jasno przedstawiane przed podpisaniem umowy przez Klienta.
Provident Polska nie stosuje ukrytych opłat ani nieczytelnych zapisów.

Aby otrzymać pożyczkę w Provident Polska należy spełnić odpowiednie warunki:

być osobą pełnoletnią,
posiadać aktualny dowód osobisty
mieć stałe źródło dochodu (pensja z umowy o pracę, dzieło lub zlecenie, renta lub emerytura).
Za każdym razem oceniana jest obecna sytuacja Klienta, a doradcy pomagają ustalić, czy wysokość pożyczki jest odpowiednia dla jego możliwości finansowych.

Zapraszamy: https://www.provident.pl/Mannequin Challenge Szkoły i Ogniska Baletowego w Częstochowie

Uczniowie Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali swój Mannequin Challenge. Zapraszamy do oglądania!Piekarnia Jędryka zaprasza:

Pieczemy z pasją od 70 lat!

Piekarnia Lecha Jędryki sięga swymi korzeniami roku 1948.Wtedy to Aleksander Krysiak wraz z żoną Heleną wydzierżawił budynek piekarni przy ul. św. Rocha 56 w Częstochowie. Pierwotnie cały zakład mieścił się na powierzchni zaledwie 60 m2. W roku 1978 założyciel piekarni – Aleksander Krysiak odszedł na emeryturę przekazując piekarnię w ręce swojego zięcia – Lecha Jędryki.

Drugi etap w historii piekarni…

Rozpoczął się drugi etap w historii piekarni czyli żmudne, systematyczne i konsekwentne działania zmierzające do nadania konkretnego kierunku rozwojowi firmy.

Przełom nastąpił w roku 1982 gdy Lech Jędryka przebywając u rodziny we Francji odwiedził tamtejsze piekarnie gdzie miał możliwość obserwować ich pracę. Nasuwające się wnioski były jednoznaczne i wskazywały na konieczność przeprowadzenia gruntownej modernizacji we własnej piekarni. W pierwszej kolejności przeprowadzono modernizację sklepu, a następnie urządzeń piekarniczych. Najważniejszym etapem modernizacji była wymiana pieca piersiowego na mechaniczny. Zwiększanie wydajności, a także systematyczne poprawianie jakości spowodowało, że wypiekany w Piekarni „Jędryka” chleb zaczął trafiać na stoły coraz liczniejszych klientów.

65 lat istnienia…
Po ponad 65 latach istnienia, licznych modernizacjach Piekarnia „Jędryka” jest nowoczesnym zakładem o ugruntowanej pozycji na rynku. Obecnie jest firmą zatrudniającą kilkadziesiąt osób i posiadającą własną sieć sklepów firmowych:

ul. św. Rocha 56 . Częstochowa
ul. Obrońców Westerplatte 21 . Częstochowa
ul. Batalionów Chłopskich 4 . Częstochowa
ul. Witosa 1B . Częstochowa
ul. gen. Dąbrowskiego 63 . Częstochowa
ul. Jasnogórska 61/65 . Częstochowa
ul. Brzozowa 2/8 lok. 49A . Częstochowa / C.H. „Jagielończycy”
ul. Piastowska 78 . Częstochowa
ul. Kiedrzyńska 134 paw. 81 . Częstochowa /C.H. „Promenada”
ul. Ferdynanda Focha 53 . Częstochowa
ul. Kazimierza Pużaka 7 . Częstochowa
ul. Kubowicza 12 . Blachownia
ul. 3 maja 30 . Kłobuck
Zapraszamy do sklepów firmowych po smakowite wypieki

******

… wyróżnienia i nagrody …

Piekarnia Jędryka wielokrotnie zdobywała wyróżnienia i nagrody w regionalych jak i ogólnopolskich konkursach, m.in. :

– Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy za „Wieloasortymentowość i wysoką jakość produkowanego pieczywa” przyznana podczas Dożynek Jasnogórskich we wrześniu 1999 roku;

– Tytuł „Przedsiębiorstwo FAIR PLAY” przyznany przez Krajową Izbę Gospodarczą w roku 2001;

– Tytuł „Piekarz Roku 2002” w kategorii „Duże piekarnie” przyznany przez Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Stowarzyszenie „Międzynarodowe Targi Chleba”i wiele innych.Bal Karnawałowy w Restauracji ASTORIA

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej oraz Restauracja Astoria zapraszają na 9 Bal Charytatywny.Muzyka na żywo, najlepsi goście i wspaniała zabawa- to czeka na nas w Restauracji ASTORIA już 18 lutego! Już po raz 9. odbędzie się charytatywny Bal Karnawałowy na rzecz Hospicjum Dziecięcego przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie. 9 Bal Karnawałowy 18 lutego w Restauracji Astoria poprowadzi Irek Bieleninik, a głównym punktem wieczoru będzie licytacja wartościowych przedmiotów. Bilety do nabycia pod numerem telefonu 534 716 034.Na koncie czy w skarpecie - gdzie przechowywać pieniądze?

Według badania opinii publicznej za najbezpieczniejszy sposób lokowania pieniędzy Polacy uznają inwestycje w nieruchomości i ziemię. Jak dowodzi dalej Fundacja Kronenberga, w ciągu ostatnich 5 lat prawie dwukrotnie wzrosła liczba osób odkładających gotówkę w domu.

Czy takie rozwiązanie nie wiąże się z dużym ryzykiem?Jaki jest powód takiego zjawiska i co z niego wynika?

Coraz więcej Polaków decyduje się na systematyczne oszczędzanie pieniędzy, nawet w niewielkich sumach. Paradoksalnie skutki kryzysu gospodarczego, wizja bankructwa Grecji, wzrost kursu franka szwajcarskiego i likwidacja OFE przyczyniły się do zwiększenia społecznej świadomości.

Większość z nas zdała sobie sprawę, że musi poważnie zaplanować finansowe zabezpieczenie przyszłości. Sposobów jednak jest wiele, który z nich jest najbardziej odpowiedni?

Jeśli w domu, to z głową

Jeszcze kilka lat temu w większości krajów zachodniej Europy niemal każdy obywatel mógł doświadczyć negatywnych skutków kryzysu gospodarczego.

Związane z nim widmo załamania systemu bankowego spowodowało zmniejszenie zaufania do instytucji finansowych, a przede wszystkim banków. Wiele osób zdecydowało się na zmianę formy kapitału - inwestycję np. w nieruchomości zamiast trzymania pieniędzy na lokacie. Jak wynika z badań od kilku lat szczególnie niewielkie sumy wolimy przechowywać w gotówce i odkładać np. w domowym sejfie.- Najczęściej nie trzymamy w nim jedynie pieniędzy, służy on także jako bezpieczne miejsce na ważne dokumenty, akty notarialne, karty kredytowe czy cenne przedmioty, takie jak biżuteria - mówi Marlena Bogus, ekspert marki Yale - lidera w branży zabezpieczeń. Często jednak spotykamy się z mylącą opinią, że sejf to zbyt drogie i luksusowe rozwiązanie.
- Dobrej jakości sejf wcale nie musi być drogi - to wydatek rzędu kilkuset złotych. Już podstawowej klasy urządzenia otwierane są wygodnie za pomocą elektronicznego zamka na indywidualny kod PIN. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także funkcja ukrywania wpisywanego kodu, blokada czasowa oraz sygnał powiadamiający o niskim poziomie baterii - dodaje ekspert marki Yale. Konto lub lokata? - tylko dobrze dobrane Zdecydowana większość z nas posiada konta osobiste i konta oszczędnościowe. Stale zwiększa się także odsetek badanych, którzy deklarują korzystanie z niskooprocentowanych rachunków. Jednak nie traktujemy ich jako długoterminowe sposoby na odkładanie zdobytych pieniędzy. Jeśli zaś chodzi o kwestię oszczędzania pieniędzy na starość, to również większość z nas, bo w sumie ponad 1/3 ankietowanych uznaje, że najlepszym sposobem na zwiększenie majętności na emeryturze jest inwestycja w dodatkowy etat lub inwestycja w nieruchomości i ziemię, dopiero na trzecim miejscu pojawiają się fundusze inwestycyjne.

Czego zatem się obawiamy?

- Po likwidacji tzw. II filaru poziom zaufania w stosunku do inwestowania w lokaty na przyszłość nieco się zmniejszył, jednak wciąż jest to jedno z najbardziej bezpiecznych rozwiązań. Pamiętajmy, że wszystkie oferty bankowe posiadają gwarancje, potwierdzane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co zapewnia zachowanie naszych środków, także w przypadku bankructwa instytucji. Odłożenie pieniędzy w banku nawet na nisko oprocentowanej lokacie to wciąż gwarancja bezpiecznego przechowywania i przyszłego zysku. Zwróćmy jednak uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania, ale także na kwoty depozytów oraz wymagania banków - czy nie jest koniecznym np. wykupienie dodatkowej oferty - radzi Barbara Wałczyk, Kierownik Pionu Obsługi Klienta, Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie. Dywersyfikacja portfela - stabilne zabezpieczenie Optymalnym rozwiązaniem w kwestii oszczędzania pieniędzy będzie zróżnicowanie zasobów naszego majątku w celu zmniejszenia ryzyka. Aby ustrzec się przed utratą pieniędzy zarówno na skutek zmniejszenia wartości gotówki, ryzyka kradzieży, jak i krachu finansowego, najlepszym wyjściem będzie rozłożenie ich na części między różne inwestycje.

- Warto zatem część pieniędzy przechowywać na koncie osobistym czy lokacie, ale również zainwestować w nieruchomość. Dla własnej pewności najmniejszą część kapitału można także przechowywać w domu. Wybierzmy jednak taki bezpieczny sposób, który uchroni nas przed kradzieżą ze strony złodziei, osoby sprzątającej czy mało znanych gości. Decyzję formach ulokowania kapitału najlepiej podjąć samodzielnie lub w konsultacji ze specjalistą w dziedzinie prawa i finansów - dodaje Barbara Wałczyk z WSB w Chełmie.

Źródło; Sfera PR
Fot. YaleJedzenie pięknie opakowaneSzeroka gama nadruków, kształtów, nowoczesne wzornictwo to opakowania, dzięki którym każdy odbiorca zadowoli swojego Klienta, a każdy pięknie opakowany towar zyska na watrości!

Opakowania produkowane przez firmę Green Pack z Wierzchowiska k/Częstochowy są funkcjonalne, niepowtarzalne, spełniają największe wymagania swoich Klientów.

Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań, że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne, ale i przyjazne środowisku

Firma "Green Pack" istnieje na rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.

Każdy Klient znajdzie w Green Pack-u interesujące Go wyroby, zgodne z jego potrzebami i w najnowocześniejszym wzornictwie. Wszystkie opakowania posiadają niezbędne certyfikaty i atesty.

Polecamy!

Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa
"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek
SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
Wierzchowisko ul. Długa 14
42-233 Mykanów k. Częstochowy
Tel.: 34 328 72 15

Filia:
Al. Najświętszej Maryi Panny 4
42-200 Częstochowa
Tel: 34 322 93 06, 667 652 505Startuje Program Częstochowskiej Karty Mieszkańca dający bonusy za zakupy u lokalnych przedsiębiorców

W Częstochowie startuje oparty na Samorządowym Programie Lojalnościowym system Częstochowskiej Karty Mieszkańca.

Od 9 stycznia 2017 r. mieszkańcy miasta będą mogli składać wnioski o wydanie karty pozwalającej zbierać punkty u lokalnych przedsiębiorców, które następnie będzie można wymieniać na atrakcyjne bonusy. Karta integruje również istniejące dotychczas programy (Częstochowski Senior, Rodzina Plus) oraz daje dostęp do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Częstochowska Karta Mieszkańca jest produktem innowacyjnym, który będzie się zmieniać, w najbliższych miesiącach nastąpi wprowadzenie funkcji płatniczej.
Głównym celem programu Częstochowskiej Karty Mieszkańca jest nagradzanie mieszkańców Częstochowy za korzystanie z usług lokalnych przedsiębiorców. Obecnie aż 70 lokalnych firm potwierdziło udział w inicjatywie, umożliwiając tym samym swoim klientom zbieranie punktów lojalnościowych. Organizatorzy programu są otwarci na kolejne zgłoszenia zainteresowanych przedsiębiorców, którzy chcieliby wziąć udział w akcji. Grupa LEW SA przygotowała dla nich atrakcyjną ofertę na użytkowanie terminali do akceptacji kart płatniczych, które jednocześnie służą do obsługi systemu Samorządowego Programu Lojalnościowego.

„Jesteśmy firmą z Częstochowy, dlatego bardzo zależało nam, aby nasza ekspansja w zakresie programów lojalnościowych rozpoczęła się właśnie w tym mieście. Urząd Miasta w Częstochowie jest otwarty na innowacyjne i niekonwencjonalne projekty, które niosą za sobą wymierne korzyści dla mieszkańców, dlatego proces wprowadzenia programu przebiegł bardzo sprawnie. Mamy nadzieję, że samorządowy program lojalnościowy stanie się popularny w całej Polsce i z naszego systemu skorzystają kolejne samorządy” – komentuje Andrzej Basiak, Prezes Grupy LEW S.A.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i dobrowolne. Mieszkańcy miasta mogą przystąpić do udziału w programie w dowolnym momencie jego trwania. Aby wyrobić kartę, która umożliwia udział w programie należy uzupełnić wniosek i oświadczenie, następnie okazać dokument potwierdzający tożsamość oraz potwierdzić odbiór karty. Grupa LEW i Urząd Miasta Częstochowa planują udostępnić mieszkańcom aplikację mobilną wspierająca korzystanie z programu. Aplikacja stanie się również platformą do komunikacji samorządu, przedsiębiorców i mieszkańców.

„Rozwiązania mobilne stworzone z myślą o samorządach są w centrum naszego modelu biznesowego. W związku z tym niebawem powstanie aplikacja mobilna, dzięki której mieszkańcy miast, biorących udział w naszych programach lojalnościowych, będą mieli dostęp do mapy z oznaczonymi przedsiębiorstwami biorącymi udział w inicjatywie. Aplikacja umożliwi również informowanie mieszkańców o liczbie zgromadzonych punktów oraz przysługującym im bonusach. Planujemy również wprowadzić możliwość korzystania z programu i zbierania punktów lojalnościowych nawet w sytuacji, gdy zapomnimy karty” – dodaje Andrzej Basiak, Prezes Grupy LEW S.A.

Na wizerunku Częstochowskiej Karty Mieszkańca widnieje logo firmy mPay, która jest partnerem programu, wspierając go zarówno od strony technologicznej, jak i merytorycznej. Rola spółki w projekcie jest kluczowa ze względu na planowane rozszerzenie funkcjonalności programu o aplikację mobilną oraz płatności mobilne, czyli obszary, w których specjalizuje się mPay.

Mieszkańcy Częstochowy, którzy chcą wziąć udział w Programie Częstochowskiej Karty Mieszkańca, od 9 stycznia 2017 r. mogą składać wnioski o wydanie karty do programu w takich placówkach jak:

Centrum Informacji Turystycznej,
Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miasta (ul. Śląska 11/13),
Miejski Dom Kultury,
Hala Sportowa Częstochowa
Wydział Polityki Społecznej oraz Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju.
Lista przedsiębiorców biorących udział w Programie Częstochowskiej Karty Mieszkańca dostępna jest na stronie: www.karta.czest.pl.Centrala telefoniczna w twoim telefonie komórkowym

Video rozmowy to bezpłatna usługa udostępniona przez firmę freePBX.Możesz teraz prowadzić rozmowy ze swoimi znajomymi, współpracownikami i partnerami biznesowymi korzystając z komunikacji audio-video. Ponadto można także zaprosić anonimowo (face-to-face) dowolną osobę wysyłając jej osobiste zaproszenie z nazwą pokoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoje kontakty biznesowe staną się bardziej efektywne, rozmowa odbywa się tak, jakby Twój rozmówca był przed tobą. Rozmowy są oczywiście realizowane w czasie rzeczywistym on-line. Takie połączenie idealnie nadaje się do komunikacji biznesowej.

Jedyne co potrzeba to odpowiednia przeglądarka internetowa, w tym przypadku może to być: Chrome, Firefox lub Opera. Rozmowy działają bezpośrednio w przeglądarce i nie potrzeba pobierać żadnych dodatkowych wtyczek ani programów.

freePBX udostępnia anonimowe połączenia Video Konferencji face-to-face, a przesył audio i video jest realizowany z wykorzystaniem protokołu Secure RTP, który zapewnia szyfrowanie pakietów przy wykorzystaniu mechanizmu AES. freePBX szyfruje również dane za pomocą bezpiecznego protokołu Real-Time, który chroni przed hakerami komunikację IP.

Więcej informacji https://www.freepbx.pl/video-rozmowyNa karnawałowe spotkania w dużym i małym gronie zapraszają ASTORIA i SONEX

Jeśli chcesz zorganizować lub wziąć udział w udanym przyjęciu, z wykwintnym jedzeniem, w niepowtarzalnym klimacie międzywojennej Polski skorzystaj z propozycji Restauracji ASTORIA i Hotelu SONEX w Częstochowie, przy ul. Krakowskiej 45.Elegancki wystrój restauracji, niebo usłane gwiazdami i przedmioty z epoki zachęcają do spędzenia tu mnóstwa czasu. Główna część restauracji to przestrzenna, klimatyzowana sala na 200 osób z salą taneczną - idealna na wielkie przyjęcie. Można także miło spędzić czas w kameralnym, rodzinnym gronie kosztując win z całego świata i korzystając z szerokiego wyboru dań.

Po udanym przyjęciu odpoczniemy w przytulnym Hotelu Sonex.
Wyposażenie i profesjonalny personel zapewnią nam doskonały wypoczynek, poczucie spokoju i komfortu.

Zapraszamy:

Restauracja ASTORIA, oraz Hotel SONEX ul. Krakowska 45, Częstochowa.
Tel.: 34 366 80 80

Najprostsze bezpłatne Video Rozmowy na świecie

Rozmawiaj ze znajomymi, partnerami biznesowymi tak, jakby byli obok, zaproś dowolną osobę na spotkanie wysyłając jej link z nazwą pokoju.

WebRTC staje się formą komunikacji, bez której coraz trudniej wyobrazić sobie prowadzenie biznesu, opartego na nieustannych kontaktach z klientami.

To najlepszy sposób dotarcia do osób, które swoje sprawy najchętniej załatwiają przez Internet i które nie chcą tracić ani chwili w oczekiwaniu na rozmowę.

Doświadczenia firm, które zdecydowały się skorzystać z usług freePBX’a, są jednoznaczne: ich zyski rosną, a konsumenci są bardziej zadowoleni z jakości świadczonych usług.
Inne zalety ?
po pierwsze ...

bez czekania na odpowiedź
rozmowa, która nie krępuje
profesjonalizm
pełna mobilność

Jakie są perspektywy wykorzystania WebRTC przez polskie firmy?

Usługa z oczywistych względów będzie coraz bardziej popularna. W niektórych dziedzinach, na przykład w e-commerce, WebRTC szybko wypiera tradycyjne infolinie telefoniczne, w innych będzie ich cennym uzupełnieniem. Aby poprawić swoją pozycję na rynku, firmy powinny otworzyć się na takie, bardzo nowoczesne rozwiązania.

WebRTC to narzędzie przeznaczone nie tylko dla nowoczesnego Klienta, ale i dla przedsiębiorcy, który trzyma rękę na pulsie technologicznych zmian.

Źródło: freePBXStrona 4 >>>


Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska,wykonuje druki dla uczelni,szkół oraz urzędów,świadectwa szkolne oraz dzienniki

Płatności w serwisie obsługiwane są przez DotPay