Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Istnieją inne światy niż nasz… „Mroczna wieża” w Cinema City

Jeśli chcesz się przenieść w inny wymiar, gdzie świat realny przeplata się z fantastycznym, a dobro walczy ze złem, zapraszamy na seans „Mrocznej wieży”. Premiera tego znakomitego filmu fantasy, na podstawie bestsellerowego cyklu Stephena Kinga z rewelacyjnymi rolami Matthew McConaugheya i Idrisa Elby, odbędzie się 11 sierpnia.

Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

„Mroczna wieża” to fascynująca opowieść autorstwa jednego z najbardziej uznanych i popularnych twórców literatury, Stephena Kinga. Ostatni Rycerz, Roland Deschain (Idris Elba), uwikłany w niekończącą się walkę z Człowiekiem w czerni (Matthew McConaughey), ze wszystkich sił stara się powstrzymać go przed zburzeniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. W imię ich przetrwania, w ostatecznej walce zderzą się ze sobą dobro i zło, ale tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni…
Fani twórczości Stephena Kina w końcu mogą obejrzeć „Mroczną wieżę” w kinie. Zekranizował ją Nikolaj Arcel („Kochanek królowej”, „Millennium”). Reżyserowi zależało, by historia i idea Kinga były jak najwierniej przeniesione na język filmu. - Wizja światów Kinga jest spektakularna, złożona, często abstrakcyjna. Zależało mi, by zachować tę złożoność, by pokazać Świat Pośredni możliwie najbardziej wiarygodnie, nie chciałem, aby postaci były dziwne, odrealnione. To nie jest historia z kosmosu. Mamy tu prawdziwych ludzi, z krwi i kości. Tak naprawdę to wielka opowieść o przyjaźni, rodzinie, sercu i ludziach, którzy łączą się, by przeciwdziałać złu – tłumaczy Arcel.
Do głównych ról reżyser zaangażował znakomitych aktorów: laureata Oscara® Matthew McConaugheya, który wciela się w Człowieka w Czerni. - To bardzo oryginalna postać, jest kwintesencją zła, jego uosobieniem (…) Myślę, że szatan mógłby być właśnie taki - mówi o swej postaci aktor. W roli Rolanda, ostatniego rewolwerowca ogarniętego furią zemsty zobaczymy Idrisa Elbę („Prometeusz”, „Star Trek: W nieznane”).
„Valerian i Miasto Tysiąca Planet”
- najgorętszy hit tego lata
w Cinema City, IMAX i 4DX!

Czy chcesz przeżyć fascynujące przygody i polecieć razem z najlepszymi kosmicznymi agentami - Valerianem i Laureline - do międzygalaktycznej metropolii Alpha, by zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata? Premiera najbardziej widowiskowej produkcji tego lata - „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” już w piątek 4 sierpnia w Cinema City w formacie 2D i 3D.

Miłośnicy międzygalaktycznych wojaży mogą zobaczyć film również na gigantycznym, panoramicznym ekranie w IMAX® w wersji 3D i przenieść się w sam środek zawrotnej akcji. Natomiast jeśli jesteś spragniony ekstremalnych wrażeń, zapraszamy do sal ŠKODA 4DX, gdzie za sprawą rewolucyjnej technologii 4DX, oddziałującej na wszystkie zmysły, naprawdę poczujesz się jak się lata w kosmosie. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to nowy, olśniewający wizualnie film Luca Bessona, słynnego reżysera „Leona zawodowca”, „Piątego elementu” i „Lucy”. Ten długo wyczekiwany film największego europejskiego wizjonera kina, powstał na podstawie kultowego komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mézieresa, który przez dekady inspirował pokolenia artystów, pisarzy i filmowców.

- „Valerian” zawładnął moją wyobraźnią, gdy miałem 10 lat. Przeniesienie komiksu na duży ekran było moim największym marzeniem, które nareszcie się spełniło. Idąc do kina, przygotujcie się na fantastyczną zabawę i masę rzeczy do odkrycia. Samych kosmicznych ras jest okrągła setka! Jestem przekonany, że wyłapanie wszystkich smaczków, które zawarliśmy w filmie, będzie wymagało dwóch, a nawet trzech seansów! - mówi Luc Besson.

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA. Budżet produkcji przekroczył 208 milionów dolarów, z czego 70% stanowią wydatki na efekty specjalne! Aby przenieść filmowe doświadczenie na nowy, jeszcze wyższy poziom, wybierz seans w technologii IMAX. Ogromny, panoramiczny ekran i krystaliczny dźwięk w najwyższej jakości sprawią, że przeniesiesz się wprost z XXI do XXVIII wieku i w pełni zanurzysz się w świecie przyszłości. Natomiast jeśli chcesz przeżyć ekstremalne, międzygalaktyczne przygody, zapraszamy do sal ŠKODA 4DX! Z rewolucyjną technologią 4DX, która oddziałuje na wszystkie zmysły! Lataj w międzygalaktycznych przestworzach, poczuj kosmiczny pył na własnej skórze i walcz razem z Valerianem i Lauraline, by ocalić wszechświat!

W obsadzie filmu znalazły się gorące nazwiska świata kina, muzyki i modelingu. Wystąpią w nim m.in.: Dane DeHaan („Na śmierć i życie”, „Niesamowity Spider-Man 2”), Cara Delevingne („Legion Samobójców”), , Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman, Clive Owen oraz Rihanna.

Film „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D i 3D, w kinach IMAX w wersji 3D z napisami: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Manufaktura Łódź, oraz w salach ŠKODA 4DX w kinach: Cinema City Arkadia Warszawa, Manufaktura Łódź, Bonarka Kraków, Felicity Lublin, Bydgoszcz.
Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza na na nowe tytuły: PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ, MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE, ALIBI. COM.

PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ
USA 2016 92 min. reż. Eleanor Coppola
wyk.: Alec Baldwin, Diane Lane, Arnaud Viard, Elodie Navarre i in.
Życie Anne powinno być spełnieniem marzeń. Kobieta jest bowiem żoną bogatego hollywoodzkiego producenta i towarzyszy mu w podróżach po całym świecie. Anne żyje jednak w cieniu zapracowanego męża, a żar namiętności w ich małżeństwie wypalił się już dawno. Pewnego dnia bliski współpracownik Michaela – beztroski Francuz o imieniu Jacques proponuje jej podróż samochodem z odbywającego się w Cannes festiwalu filmowego do Paryża. Zaplanowana na siedem godzin podróż, zamienia się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz... szczypty romansu.

MĘŻCZYZNA IMIENIEM ÖVE
Szwecja 2015 116 min. reż. Hannes Holm
wyk.: Rolf Lassgard, Bahar Pars, Filip Berg i in.
Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszej komedii, dwie nominacje do Oscarów.
Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony, życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak wszystko się zmieni… "Niezwykle poruszająca, zabawna i wciągająca oda do zwykłego życia"

ALIBI.COM
Francja 2017 90 min. reż. Philippe Lacheau
wyk.: Philippe Lacheau, Elodie Fontan, Julien Arruti i in.
Porywająca komedia o facecie, który tak się wzbogacił na kłamstwach, że nie stać go już na szczerość! Jeden z największych francuskich komediowych przebojów ostatnich lat!
Firma Grega – Alibi.com to strzał w dziesiątkę. Idealna propozycja dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Skaczesz na boki, migasz się w pracy, unikasz teściowej – Alibi.com zapewni Ci wymówkę na każdą okazję. Ale kij ma dwa końce. Gdy Greg z wzajemnością zakocha się w pięknej Flo, szczęście przysłoni mu pewien drobiazg: otóż Flo najbardziej na świecie nie znosi kłamstwa. Co robi więc Greg, by ukryć swoją profesję? Kłamie jak z nut…
Już od dziś 7 lipca, w OKF: najnowszy film Juliusza Machulskiego VOLTA oraz nagradzany na całym świecie dokument OSTATNI W ALEPPO.

VOLTA.

Najnowszy film autora "Seksmisji". Bruno Volta to prawdziwy "kiler" w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka, Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z "cwaniakowatym" ochroniarzem, Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam "słaba płeć"!

OSTATNI W ALEPPO.

Pięć lat od rozpoczęcia wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na oblężenie. Khalid, Subhi i Mahmoud, główni bohaterowie filmu „Ostatni w Aleppo", to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej, składającej się na zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. W filmie Ferasa Fayyada poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.
„Ostatni w Aleppo" otrzymał aż cztery nagrody na 14. edycji festiwalu Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, w tym Grand Prix – Nagrodę Banku Millennium, Nagrodę Dokumentalną Warszawy, przyznawaną przez publiczność, Grand Prix Miasta Gdyni i Art Doc Award Bydgoszcz oraz szereg nagród na całym świecie, m.in. Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na tegorocznym festiwalu filmowym Sundance. Złotówka z każdego biletu będzie przeznaczona przez dystrybutora filmu na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii.

Szczegóły : www.okf.czest.pl
Kolejna retransmisja z Metropolitan Opera w OKF

Słynna The Metropolitan Opera, jak co roku, zaprasza na letnie retransmisje w jakości HD swoich wcześniej transmitowanych spektakli.

Również latem, gdy kończy się sezon, nowojorski teatr nie zapomina o operowych fanach zgromadzonych w kinach na całym świecie i wybiera kilka cieszących się największą popularnością przedstawień transmitowanych w ubiegłych latach w ramach cyklu „The Met: Live in HD".
Letni sezon operowy 2017 to cztery niezwykle popularne tytuły z żelaznego repertuaru, spektakle zabawne i poważne, w wykonaniu gwiazd światowej wokalistyki.
Za nami już POŁAWIACZE PEREŁ.

Przed nami jeszcze trzy retransmisje :

08. 07. 2017 18:00 MAKBET
19. 08. 2017 19:00 NABUCCO
23. 09. 2017 19:00 CARMEN

Retransmisje w soboty, z polskimi napisami.

KAŻDY BILET WYGRYWA!
Ponad milion nagród w wakacyjnej loterii Cinema City!

Tego lata znów bawimy się razem! Przyjdź do kina Cinema City i zgarnij jedną z 1.046.000 fantastycznych nagród! Kup bilet na film i sprawdź, co wygrałeś! Czy będzie to ŠKODA Rapid, rejsy statkiem po Wyspach Kanaryjskich, rowery i stroje sportowe, karty UNLIMITED, a może bilety, popcorn lub inne nagrody kinowe?
Wielka wakacyjna loteria KAŻDY BILET WYGRYWA ruszyła w sobotę 1 lipca.
OGLĄDAJ. GRAJ. WYGRYWAJ!


W wakacje wielkich emocji dostarczy letnia promocja Cinema City KAŻDY BILET WYGRYWA oraz repertuar kinowy, w którym znajdą się największe, światowe i polskie hity, m.in.:
najnowszy „Spider-Man: Homecoming”, na którego z niecierpliwością czekają fani na całym świecie!
wysokobudżetowy dramat wojenny „Dunkierka” w reżyserii Christophera Nolana z doborową obsadą: Tomem Hardym, Kennethem Branaghiem i ulubieńcem nastolatek - Harrym Stylesem;
przezabawna komedia dla dzieci „Gang Wiewióra 2” i niesamowite przygody gangu zwierzątek;
film fantasy „Mroczna wieża” na podstawie sagi Stephena Kinga o świecie zaludnionym przez mutanty, demony i wampiry. Wystąpili m.in. Idris Elba i Matthew McConaughey.

Jak wziąć udział w wakacyjnej loterii Cinema City KAŻDY BILET WYGRYWA? Wystarczą 3 kroki: OGLĄDAJ. GRAJ. WYGRYWAJ!
Krok 1 „OGLADAJ”: Wybierz ulubiony film w kinie Cinema City i kup bilet, który gwarantuje jedną z 1.046.000 nagród.
Krok 2 „GRAJ”: Na bilecie znajdziesz specjalny kod konkursowy. Wprowadź go do aplikacji konkursowej na stronie
www.KazdyBiletWygrywa.pl, w aplikacji w telefonie lub na tablecie w kinie Cinema City, i sprawdź, co wygrałeś!
Krok 2 „WYGRYWAJ”: Ciesz się z wygranej. Nagrodami są: ŠKODA Rapid, rejsy statkiem po Wyspach Kanaryjskich, rowery i stroje sportowe, roczne abonamenty kinowe Cinema City Unlimited, z którymi możesz oglądać tyle filmów, ile chcesz i kiedy chcesz, bilety, popcorn i inne nagrody kinowe.
Przyjdź do kina i wyjedź ŠKODĄ Rapid. Takich wakacji jeszcze nie miałeś!
Loteria trwa od 1 lipca do 31 sierpnia lub do wyczerpania nagród. Szczegóły akcji i regulamin na stronie www.cinema-city.pl oraz www.kazdybiletwygrywa.pl.
Ryzykowne akcje, piękne samochody i energetyczna muzyka! Zapraszamy na pokazy przedpremierowe „Baby driver” w Cinema City

Zapnij pasy, dodaj gazu i załóż słuchawki! Wyrusz spontanicznie z Baby driverem do ciemnego półświatka po dawkę emocji i dobrego humoru. Miłość, wolność i muzyka, czyli komedia kryminalna „Baby driver” z Kevinem Spaceyem w jednej z głównych ról. Zapraszamy na pokazy przedpremierowe już w środę 28 czerwca do kin Cinema City. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

Muzyka prowadzi przez życie utalentowanego młodego kierowcę (Ansel Elgort), który zarabia na życie udziałem w napadach. Inspiruje go i pomaga mu być najlepszym w tym, co robi. Gdy poznaje dziewczynę swych marzeń (Lily James), postanawia porzucić przestępczą przeszłość i zacząć żyć normalnie. Zmuszony przez swojego szefa, bossa mafijnego (Kevin Spacey), do udziału w z góry skazanym na niepowodzenie skoku, ryzykuje utratą wszystkiego, co dla niego najważniejsze – miłości, wolności i muzyki.

„Baby driver” to bezpretensjonalny film z pogranicza gatunków z rewelacyjną ścieżką dźwiękową, która będzie nam towarzyszyć tego lata!

W filmie zobaczymy laureatów Oscara: Kevina Spacey, Jamiego Foxxa oraz Ansela Elgorta, Lily James i Johna Hamma. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Edgar Wright, twórca m.in. hitu „To już jest koniec”.

„Baby driver” przedpremierowo 28 czerwca będzie można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach. Premiera filmu odbędzie się 7 lipca.
Cinema City oferuje unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 44 zł lub 52 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited
Gru, Dru i Minionki” zapraszają na pokazy przedpremierowe do Cinema City!

Co Minionki - najsłodsze istoty na świecie - narozrabiały tym razem? Jeśli nie możesz się doczekać spotkania ze swymi ulubionymi bohaterami, zapraszamy już w ten weekend, 24 i 25 czerwca do wszystkich kin Cinema City na pokazy przedpremierowe najnowszego hitu „Dru, Gru i Minionki”. Premiera filmu odbędzie się dopiero w przyszły piątek 30 czerwca! Bilety na pokazy przedpremierowe są dostępne w kasach kin oraz na www.cinema-city.pl.
Minionki to światowy fenomen. Filmy z tymi zabawnymi postaciami przyniosły dochód rzędu 4,7 miliarda dolarów, gromadząc przed ekranami kin zróżnicowaną publiczność różnych kultur i w każdym wieku na całym świecie. Po wielkich sukcesach „Jak ukraść księżyc” oraz największych animowanych hitach 2013 i 2015 roku: „Minionki rozrabiają” i „Minionki”, przyszedł czas na kolejny rozdział w historii Gru, Lucy, ich uroczych córeczek: Margo, Edith i Agnes, oraz, oczywiście, Minionków!

W najnowszym filmie Gru i jego nowej żonie Lucy nie udaje się schwytać słynnego złoczyńcy - byłej gwiazdy TV lat 80. - Baltazara Bratta, który wyrzucony z telewizji, poprzysiągł zemstę na Hollywood. To właśnie przez niego Gru i Lucy zostają wyrzuceni z Ligi Antyzłoczyńców. Po stracie pracy Gru pogrąża się w kryzysie tożsamości, a Minionki mają wielką nadzieję, że Gru powróci na ścieżkę zła. Gru ma jednak inne plany. Pewnego dnia tajemniczy nieznajomy przekazuje Gru informację, że ma brata bliźniaka, o którego istnieniu nie miał pojęcia. Brata, który za wszelką cenę chce być tak zły, jak zły był niegdyś Gru. Były super-złoczyńca przypomni więc sobie, jak dobrze jest być złym…

- Przede wszystkim zależało nam, by wziąć pod uwagę gust widzów, to, co pokochali, gdy poznali bohaterów serii. Ale chcieliśmy także - jak zawsze - zaproponować coś nowego, świeżego i dynamicznego - mówi Chris Meledandri, szef wytwórni Illumination. I dodaje: Filmy o Minionkach skradły serca widzów na całym świecie, ponieważ są zabawne, odważne, ale także budzą żywe emocje poprzez historię, którą przedstawiają. I postaci. Czar Minionków jest niepodrabialny. I nawet jeśli Gru był super-złoczyńcą, wciąż chcemy, by dobrze mu się wiodło, właściwie nie sposób mu nie kibicować.

W polskiej wersji językowej w postać Gru ponownie wcielił się znakomity Marek Robaczewski. Gwiazdami obsady są także Mikołaj Cieślak, który portretuje (głosem) postać Dru, oraz Robert Górski (użyczający głosu Baltazarowi Brattowi) - twórcy kultowego Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Film przedpremierowo 24 i 25 czerwca będzie można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D w wersji dubbingowej.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited
10 - 11 czerwca godzina 17.00 PORTRETY ÓWCZESNYCH OGRODÓW. OD MONETA DO MATISSE’A z The Royal Academy of Arts w Londynie

Claude Monet był zapalonym ogrodnikiem i prawdopodobnie najważniejszym malarzem ogrodów w historii sztuki, ale nie był jedyny. Wielcy artyści, jak Van Gogh, Bonnard, Sorolli, Sargent, Pissarro i Matisse także traktowali ogród jako jeden z ważniejszych tematów swojej twórczości. Dzieła tych wielkich artystów, a także wielu innych znanych malarzy, znalazły się na wyjątkowej i innowacyjnej wystawie w The Royal Academy of Arts w Londynie.

To idealny film dla miłośników malarstwa i ogrodów jednocześnie. Kamera ukazuje piękno i urok założeń ogrodowych należących do malarzy, jak sławne Giverny i Seebüll, pozwalając nam odbyć magiczną podróż w przeszłość, by dowiedzieć się, jak wyglądały i jak były uprawiane za czasów ich twórców i właścicieli. Film poszukuje tych motywów, linii, kolorów, deseni i niezwykłych pomysłów, które dojrzeć możemy na obrazach Moneta. Kierując się pasją kuratorów, artystów i entuzjastów sztuki ogrodniczej, dzięki tej niezwykłej kolekcji dzieł impresjonistów, post-impresjonistów i awangardowych artystów z początku XX wieku, film pokazuje powstawanie nowoczesnego ogrodu i jego miejsce w kulturze popularnej, a także silną fascynację ogrodami dziś. Nic dziwnego, że to połączenie przestrzeni, kolorów, światła i jego gry, do dnia dzisiejszego przyciąga twórcze umysły niektórych z największych artystów świata. Jak powiedział Monet: „Oprócz malarstwa i ogrodnictwa, w niczym innym nie jestem dobry”.

Szczegóły na stronie www.okf.czest.pl

OKF ILUZJA, AL. NMP 64, kasa : 34 / 324 22 40
Żyj pełnią życia …i przyjdź do Cinema City!
„Ponad wszystko” podczas Ladies Night

Już w czwartek 8 czerwca o godz. 19:30 odbędzie się ostatnia przed wakacjami edycja „Ladies Night” - cyklicznej imprezy z mnóstwem upominków i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami dla Pań.
W tym miesiącu zobaczymy przedpremierowo „Ponad wszystko” – jeden z najpiękniejszych filmów romantycznych ostatnich lat. Co to znaczy naprawdę się zakochać i żyć pełnią życia?
Po odpowiedź zapraszamy na wyjątkowy wieczór w kobiecym towarzystwie do wybranych kin Cinema City - bilety są dostępne już teraz w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl.


***

„Ponad wszystko” to bardziej poruszający film niż „Zanim się pojawiłeś” i „Zostań, jeśli kochasz”, oparty na bestsellerowej powieści Nicoli Yoon. Opowiada historię uczulonej na wszystko Maddy - błyskotliwej osiemnastolatki o wyjątkowej wyobraźni. Niestety choroba nie pozwala jej normalnie funkcjonować i żyje w sterylnym domu, zaprojektowanym przez matkę. Nigdzie nie wychodzi i z nikim się nie spotyka. Wszystko się zmienia, gdy w sąsiedztwie pojawia się Olly. Choć patrzą na siebie tylko przez szybę, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie poznawać świat i doświadczyć pierwszej miłości. Choć wiedzą, że konsekwencje mogą być poważne, są gotowi zaryzykować wszystko, aby być razem. W rolach głównych występuje Amandla Stenberg („Igrzyska śmierci”) oraz Nick Robinson („Jurassic World”).

Ladies Night, to, oprócz przedpremierowych pokazów hitów filmowych o tematyce kobiecej, także całe mnóstwo niespodzianek i konkursów z wartościowymi nagrodami! Przyjdź sama lub z koleżanką, otrzymaj prezent powitalny i zamień zwykły, czwartkowy wieczór w czarującą imprezę pełną atrakcji!

„Ladies Night” to cykliczna impreza, która odbywa się raz w miesiącu, od stycznia do czerwca oraz od września do listopada, w wybrany czwartek miesiąca o godz. 19.30 w 20 kinach Cinema City: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Starogardzie Gdańskim.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited
Wonder Woman przybywa, by ratować świat!

Pokazy przedpremierowe już 1 czerwca w Cinema City

Stań u boku księżniczki Diany, najdzielniejszej z plemienia Amazonek i uratuj świat przed całkowitą zagładą. „Wonder Woman”, ekranizacja bestsellerowej serii komiksów, pojawi się w kinach Cinema City już w czwartek 1 czerwca podczas specjalnych pokazów przedpremierowych.


Przenieś się do realistycznego świata komiksu i weź udział w emocjonującej podróży w poszukiwaniu nadziei i miłości, oglądając film na gigantycznych ekranach w kinach IMAX lub poczuj w sobie wielką moc i daj się wciągnąć do świata fantastyki dzięki rewolucyjnej i oddziałującej na wszystkie zmysły technologii 4DX®.
Premiera filmu odbędzie się 2 czerwca.

Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

„Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy... i swoje prawdziwe przeznaczenie.” (opis dystrybutora)

„Wonder Woman” to opowieść o sile kobiet oraz o poszukiwaniu swojego przeznaczenia i miłości. Film powstał na podstawie kultowej serii komiksów stworzonych przez Williama M. Marstona i rysownika Harry’ego G. Petera. Na ekranie w roli niezwyciężonej superbohaterki pojawi się Gal Gadot, która wystąpiła m.in. w hicie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. W roli ciotki Diany, generałowej Antiopy, zobaczymy Robin Wright, znaną z serialu „House of Cards” i „Dziewczyny z tatuażem”. W pierwszoplanowej roli męskiej wystąpi gwiazda nowej trylogii „Star Trek” - Chris Pine. Za reżyserię odpowiada Patty Jenkins, która ma swoim koncie m.in. hit „Monster”.

Fanów Wonder Woman zapraszamy na wyjątkowe pokazy w kinie IMAX w technologii 3D. „Tego filmu nie możesz nie zobaczyć w IMAX” - zachęca Chris Pine. Doświadcz na własnej skórze, jak potężny, cyfrowy dźwięk i krystalicznie czysty obraz dosłownie wciąga cię w świat komiksu i poczuj, jakbyś był w samym środku zawrotnej akcji. Format IMAX powoduje, że przedmioty na ekranie są większe, a obraz bardziej wyrazisty, dzięki czemu sceny walki Wonder Woman są jeszcze bardziej spektakularne, a przeżycia filmowe niezapomniane. Z kolei fanów naprawdę mocnych wrażeń zapraszamy do sal ŠKODA 4DX®, gdzie dzięki rewolucyjnej technologii 4DX, oddziałującej na zmysły, można realnie poczuć m.in. różnorodne zapachy, krople deszczu, wiatr czy wibracje. Dodatkowo ruchome fotele z symulatorami ruchu wznoszenia, kołysania i falowania, doskonale zsynchronizowane z wydarzeniami na ekranie, spowodują, że poczujesz się jak Wonder Women galopująca na koniu i używająca swych supermocy do ratowania świata.

„Wonder Woman” można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D i 3D, w wersji IMAX 3D w kinach: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Łódź Manufaktura oraz w salach ŠKODA 4DX® w kinach: Cinema City Warszawa Arkadia, Łódź Manufaktura, Kraków Bonarka, Lublin Felicity i Bydgoszcz.

Pokazy przedpremierowe odbędą się 1 czerwca we wszystkich kinach Cinema City.

***

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited
Emocjonujący wieczór na francuskiej Riwierze.
Zapraszamy na Ladies Night w Cinema City!

Poruszająca historia relacji ojca i córki podana z nutą humoru to kwintesencja filmu „Jutro będziemy szczęśliwi”, który zostanie pokazany przedpremierowo podczas kwietniowej edycji Ladies Night w czwartek 27 kwietnia o godz. 19:30. To urokliwa, francuska komedia z Omarem Sy w roli głównej, znanym z głośnych „Nietykalnych”. Bilety są już dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

Cinema City zaprasza wszystkie Panie na „Ladies Night” - filmowy wieczór pełen atrakcji, konkursów i prezentów!
W ramach kwietniowej edycji zostanie pokazana przedpremierowo nowa, francuska komedia „Jutro będziemy szczęśliwi” w reżyserii Hugo Gélina, laureata Europejskiej Nagrody Filmowej, z Omarem Sy („Nietykalni”) i Clemence Poesy („Harry Potter”) w rolach głównych.

Główny bohater, Samuel (Omar Sy), żyje beztrosko na Francuskiej Riwierze. Pewnego dnia odwiedza go jedna z jego przelotnych przyjaciółek, Kristen (Clemence Poesy) i „wręcza mu” bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Samuel musi z dnia na dzień odnaleźć się w roli taty maleńkiej Glorii. Bezskuteczne poszukiwania matki dziewczynki sprawiają, że z biegiem czasu Samuel okazuje się czułym, kochającym, choć bardzo niekonwencjonalnym tatą. Co jednak wydarzy się, gdy matka dziewczynki po ośmiu latach ponownie pojawi się w ich życiu?

„Ladies Night” to cykliczna impreza, która odbywa się raz w miesiącu, od stycznia do czerwca oraz od września do listopada, w wybrany czwartek miesiąca o godz. 19.30 w 20 kinach Cinema City: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Starogardzie Gdańskim.
Podczas eventów odbywają się przedpremierowe pokazy najbardziej oczekiwanych filmów o tematyce kobiecej, ponadto organizowane są liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla każdego.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited
Nie tylko dla młodych widzów - OKF zaprasza

Zapraszamy do OKF na kolejną propozycję w cyklu MŁODY ILUZJONISTA.

Tym razem aktorska wersja jednej z najbardziej uwielbianych animacji Disneya: PIĘKNA I BESTIA.

Na ekran wiernie przeniesiono nie tylko stronę wizualną, ale także piosenki z kultowej produkcji. Bella jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy został uwięziony w pałacu okrutnej bestii, postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów, takich jak: zegar Trybik, świecznik Płomyk, czy miotełka Puf Puf. Z czasem między niedopasowaną dwójką zaczyna się tworzyć uczucie. Tymczasem Maurycy chcąc uratować swą córkę, zwraca się o pomoc do pewnego myśliwego - Gastona, który jest zakochany w Belli.

USA 2017, 128 min., reż. Bill Condon
wyk.: Emma Watson, Dan Steves, Luke Evans, Ewan McGregor i in.
Bilet 12 zł

Szczegóły na stronie www.okf.czest.pl

OKF ILUZJA, AL. NMP 64, kasa : 34 / 324 22 40
Kto pierwszy, ten lepszy! Ruszyła przedsprzedaż „Szybkich i wściekłych 8” w Cinema City

Są szybcy, są wściekli i znów gotowi do akcji!

Zobacz ósmą, elektryzującą część „Szybkich i wściekłych” w kinach Cinema City w formacie 2D, IMAX® lub 4DX®!
Wkrocz do świata niebezpieczeństw i niesamowitej szybkości i daj się całkowicie wciągnąć w wir zawrotnej akcji, oglądając film na gigantycznych ekranach w kinach IMAX lub weź udział w szaleńczych pościgach i poczuj prawdziwą prędkość dzięki rewolucyjnej i oddziałującej na wszystkie zmysły technologii 4DX.
Kolejna część pełnej akcji przygód samochodowego gangu wjedzie do kin już 21 kwietnia, ale ty możesz kupić bilet już teraz! Przedsprzedaż ruszył już 31 marca. Nie możesz się spóźnić!
Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.


„Szybcy i wściekli 8” to najbardziej odjechany i szalony film z serii. Poprzednia, siódma część była międzynarodowym przebojem i bijąc rekordy wszelkich rekordów, stała się szóstym najbardziej dochodowym filmem w historii kinematografii! Wyprzedziła m.in. takie filmy, jak „Iron Man 3”, „Skyfall” czy „Park Jurajski”, a ósma część ma szanse, by jeszcze ten wynik poprawić!

„Szybcy i wściekli 8” to prawdziwa petarda - szaleńcze zwroty akcji, niesamowite efekty specjalne i ekstremalna dawka emocji. Dzięki sieci kin Cinema City już teraz możesz kupić bilet na ten mega hit. Usiądź wygodnie w fotelu i poczuj się jak Vin Diesel w super szybkiej bryce. „Szybcy i wściekli” przemierzą świat od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku, po lody arktycznego morza Barentsa, by powstrzymać zło i chaos. Będzie się działo!

W filmie wystąpią znani i lubiani bohaterowie z poprzednich części m.in. Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Elsa Pataky, Tyrese Gibson, Helen Mirren, Charlize Theron. Za reżyserię odpowiada F. Gary Gray.

„Szybkich i wściekłych 8” można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D oraz w wersji IMAX w kinach: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Manufaktura Łódź oraz w Salach ŠKODA 4DX w kinach: Cinema City Arkadia Warszawa, Manufaktura Łódź, Bonarka Kraków, Felicity Lublin, Bydgoszcz.
MARIA SKŁODOWSKA – CURIE w OKF

Ośrodek Kultury Filmowej Kino Studyjne ILUZJA zaprasza wszystkich Seniorów na kolejne KINO SENIORA, 11 kwietnia, godzina 12.00.

Zaprezentujowana zostanie międzynarodowa koprodukcja o slynnej polskiej noblistce:

MARIA SKŁODOWSKA – CURIE

Opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat.

Polska/Niemcy/Francja/Belgia 2015, 100 min., reż. Marie Noëlle, wyk.: Karolina Gruszka, Daniel Olbrychski, Iza Kuna, Jan Frycz, Piotr Głowacki, André Wilms i in.

Bilet dla Seniorów 8 zł.

Szczegóły na stronie www.okf.czest.pl
Zanurz się w futurystycznej cyber rzeczywistości.

„Ghost in the Shell” w Cinema City, IMAX i 4DX

Jedyna na całym świecie. Tytanowe ciało, superszybki refleks, siła, z którą nie może konkurować absolutnie nikt. Taka właśnie jest grana przez Scarlett Johansson - Major, główna bohaterka „Ghost in the Shell” - superprodukcji na podstawie kultowej japońskiej mangi, która pojawiła się na ekranach kin już 31 marca.

Chcesz poczuć się jak Major i zanurzyć się w tajemniczej, futurystycznej cyber rzeczywistości? Przenieś się w sam środek post-apokaliptycznej akcji, oglądając film na gigantycznych ekranach w 3D w kinach IMAX. Fani naprawdę mocnych doznań mogą wybrać się na seans w sali ŠKODA 4DX® i w supernowoczesnej, oddziałującej na wszystkie zmysły technologii 4DX całkowicie dać się wciągnąć się w wir pędzącej akcji.
Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

Major (Scarlett Johansson) to jedyna na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota, przeznaczona do zadań specjalnych, przewodząca działaniom elitarnej jednostki Section 9, powołanej do zwalczania najgroźniejszych kryminalistów. Teraz Major czeka zadanie specjalne - stawienie czoła wrogowi, którego jedynym celem jest zniszczenie rozwoju i osiągnięć cyber-technologii firmy Hanka Robotic.

Puść wodze fantazji i pozwól, aby kinowe doświadczenie w technologii IMAX całkowicie przeniosło Cię w tajemniczy klimat nowoczesnego cyberświata, gdzie poczujesz się jak superszybki, silny i niezniszczalny bohater. To znacznie więcej niż samo oglądanie filmu - to otaczająca Cię zewsząd kaskada wrażeń, barw i emocji - a Ty znajdziesz się w samym jej centrum!!! Zatrać się w filmowym doświadczeniu, zyskaj supersiły i poczuj się jak cyber realny bohater.

To naprawdę odjechana rzeczywistość. […] to wizja reżysera Ruperta Sandersa, kolaż elementów wielu kultur, melanż różnych struktur, tożsamości, kolorów. Głębia tego filmu poraża, co odnosi się także do bogactwa szczegółów. Widzowie pokochają ten film - mówi Scarlett Johansson.

Na fanów najmocniejszych filmowych doznań czekają seanse w oddziałującej na wszystkie zmysły technologii 4DX, która przenosi kinowe doświadczenie w zupełnie inny wymiar, pozwalając realnie poczuć zapachy, podmuchy wiatru, krople wody, wibracje i ruch. Podczas pokazu „Ghost in the Shell” technologia 4DX zamieni salę kinową w unikatowy filmowy krajobraz ze szklanymi wieżowcami, imponującymi maszynami i robo-bohaterami. Doświadcz przemiany w człowieka-cyborga na własnej skórze. Czy czujesz wibrujący przypływ nadludzkich sił? Zanurz się w chmurach podczas podniebnego pościgu, a następnie przebij się przez szklaną szybę, która rozpadnie się na miliony kawałków. Uważaj! Tytanowe kule prawię Cię trafiają, ale dzięki gwałtownym unikom ruchomego fotela uda ci się przed nimi uchronić!

W filmie występują m.in.: Scarlett Johansson, Juliette Binoche, Michael Wincott, Michael Pitt. Za reżyserię odpowiada Rupert Sanders.

„Ghost in the Shell” można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D i 3D oraz w wersji IMAX 3D w kinach: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Manufaktura Łódź oraz w Salach ŠKODA 4DX w kinach: Cinema City Arkadia Warszawa, Manufaktura Łódź, Bonarka Kraków, Felicity Lublin, Bydgoszcz.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited
Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza w dn. 31 marca - 6 kwietnia na filmy z Oscarem.

TYDZIEŃ Z OSCAREM:

MOONLIGHT

USA 2016, 110 min., reż. Barry Jenkins

wyk.: Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson, Alex R. Hibbert i in.

6 nominacji, 3 Oscary : najlepszy film, aktor drugoplanowy, scenariusz adaptowany.

Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie, a w warstwie fabularnej opowieść o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Chiron mieszka w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan, który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą, która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

KLIENT pokazy przedpremierowe !!!

Iran/Francja 2016, 125 mion., reż. Asghar Farhadi

wyk.: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi, Farid Sajjadi Hosseini i in.

Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Fabuła filmu skupia się na historii młodego aktorskiego małżeństwa z Teheranu, które przeprowadza się do nowego mieszkania, nie wiedząc, że należało wcześniej do prostytutki. Szczęśliwe życie Emada i Rany, przerywa brutalny akt przemocy, której ofiarą pada kobieta. To sprawi, że ich życie będzie musiało zostać zdefiniowane na nowo. Farhadi jest mistrzem kina realistycznego, niepokojącego, przenikliwego. Tworzy duszną atmosferę, wytrąca swoich bohaterów z poczucia bezpieczeństwa i obserwuje, jak zachowują się, kiedy słabnie w nich samokontrola, gdy do głosu dochodzą uprzedzenia, strach i złość.

MANCHESTER BY THE SEA

USA 2016, 135 min. , reż. Kenneth Lonergan

wyk.: Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler, Lucas Hedges i in.

6 nominacji, 2 Oscary : najlepszy aktor pierwszoplanowy i scenariusz oryginalny.

Komediodramat, saga rodziny Chandlerów, przeciętnej rodziny z klasy robotniczej, od pokoleń mieszkającej w wiosce rybackiej w Massachusetts. Gburowaty Lee Chandler, wiecznie rozdrażniony i poirytowany, pewnego dnia dostaje telefon, który wzywa go w rodzinne strony. Brat Lee niespodziewanie zmarł, a on musi stać się opiekunem 16-letniego siostrzeńca. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną i opuścił miasteczko, w którym wyrastał. Musi wymyślić, jak ułożyć swoje życie na nowo w mieście, którego szczerze nienawidzi, wśród ludzi, którzy patrzą na niego z mieszaniną litości, gniewu i rozczarowania

LA LA LAND

USA 2016, 126 min. reż. Damien Chazelle

wyk. : Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend, J.K. Simmons, Finn Wittrock, Tom Everett Scott i in.

14 nominacji, 6 Oscarów : reżyseria, aktorka pierwszoplanowa, scenografia, piosenka, zdjęcia, muzyka oryginalna.

Kolorowe i tętniące życiem Los Angeles. Sebastian i Mia próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem.

Bilet : 16 zł normalny, 14 zł ulgowy.

Szczegóły na stronie www.okf.czest.pl

Kino Studyjne OKF ILUZJA

Al. NMP 64, Częstochowa

biuro 34/ 324 60 58

kasa 34/ 324 22 40
ZOSTAŃ FILMOWYM DETEKTYWEM,
ROZWIĄZUJ ZAGADKI
CINEMA CITY I WYGRYWAJ!

Sprawdź, jak dobrze znasz swoje ulubione filmy i zgarnij nagrody, których w puli jest ponad 45 000! Sieć kin Cinema City w piątek 24 marca uruchomiła aplikację „Filmowe zagadki Cinema City”.
Aby wziąć udział w zabawie, trzeba wejść na stronę:
https://filmowezagadki.cinema-city.pl.
Akcja potrwa ponad 3 tygodnie,
od 24 marca do 16 kwietnia.


Znasz się na kinie i potrafisz odgadnąć nazwę filmu po kilku wskazówkach? Masz błyskotliwy umysł, a postaci filmowe oraz nazwiska aktorów i aktorek są Ci dobrze znane? Zostań filmowym detektywem, testując swoją wiedzę w wielkim konkursie Cinema City!

Każdy spostrzegawczy widz ma szansę na wygraną.

Do zdobycia są tysiące fantastycznych nagród - biletów do kina oraz nagród barowych! Zabawa „Filmowe zagadki Cinema City” daje możliwość przetestowania swojej wiedzy w serii filmowych pytań opartych na obrazkowych skojarzeniach. Zagadki są zróżnicowane pod względem stopnia trudności i podzielone na 4 grupy tematyczne: aktor, film, aktorka, postać filmowa. Każdy ma szansę przetestować swoją wiedzę w filmowym konkursie i zdobyć najwyższą odznakę - Sherlocka Holmes’a! Na najbystrzejszych kinomaniaków czekają atrakcyjne nagrody!

Szansę na wygraną zwiększają także inne aktywności, np. zapraszanie znajomych do wzięcia udziału w konkursie. Zmierz się z filmowymi zagadkami, wykaż się wiedzą i detektywistycznym zmysłem, i zdobywaj kinowe nagrody! Śpiesz się, konkurs trwa do 16 kwietnia.

Cinema City oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 42 zł lub 49 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited
Spotkanie z Ryszardem Bugajskim i Marią Mamoną

Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza 8 kwietnia, na spotkanie z reżyserem (m.in. legendarnego PRZESŁUCHANIA) RYSZARDEM BUGAJSKIM.

Zaprezentowane zostaną cztery filmy:


Przesłuchanie,
Generał Nil,
Układ zamknięty
Zaćma.

Po projekcji "Zaćmy" 8 kwietnia zapraszamy na spotkanie z reżyserem oraz odtwórczynią głównej roli Marią Mamoną.

****

Ryszard Bugajski
Twórca "najbardziej antykomunistycznego film w historii PRL", czyli wstrząsającego dramatu Przesłuchanie z Krystyną Jandą. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydział Reżyserski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W latach 70. nakręcił kilka filmów dokumentalnych, był asystentem Krzysztofa Zanussiego i Daniela Szczechury. W 1979 roku Bugajski wraz z Januszem Dymkiem nakręcili dramat psychologiczny Kobieta i kobieta o dwóch przyjaciółkach, Barbarze (Halina Łabonarska) i Irenie (Anna Romantowska). W 1980 roku Bugajski zrealizował film telewizyjny o małżeństwie, które przezywa kryzys. Premiera Zajęć dydaktycznych odbyła się dopiero w roku 1988. Podobny los spotkał najbardziej znany z wczesnych filmów reżysera. Premiera Przesłuchania, dramatu o piosenkarce Antonii Dziwisz, która zostaje bezpodstawnie uwięziona i poddana przesłuchaniu, odbyła się w 1989 roku podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film został jednak nakręcony w 1982 roku. Szykanowany przez ówczesne władze reżyser w połowie lat 80. wyemigrował do Kanady.
W 1989 roku Przesłuchanie zostało nagrodzone na festiwalu w Gdyni, m.in. Nagrodą Specjalną Jury. Film został doceniony na wielu innych imprezach filmowych. Bugajski otrzymał m.in. Złote Grono w Łagowie, Srebrnego Hugo w Chicago (1990) i nagrodę FIPRESCI w Belgradzie (1991). Reżyser powrócił do Polski w 1995 r. i niemal natychmiast zrealizował kolejny dramat polityczny według scenariusza Jana Purzyckiego. Gracze (1995) to opowieść o terroryście, który przyjeżdża do Polski aby, jak mu się zdaje, zabić Lecha Wałęsę.
W 1997 roku Bugajski nakręcił trzy filmy dokumentalne: Crazy Horse, Od grudnia do grudnia 1980-1981 i Urban tak i nie. Kolejny film fabularny zrealizował w 2001 roku. Nowela W kogo ja się wrodziłem z cyklu "Święta polskie" została uhonorowana Nagrodą Jury na FPFF w Gdyni w 2002 roku. Reżyser pracował następnie przy serialach Samo życie, Na wspólnej i Tak czy nie?. W 2005 roku nakręcił nowelę Co się stało z naszą Solidarnością z filmu "Solidarność, Solidarność...". W 2008 roku Bugajski rozpoczął pracę na planie filmu opowiadającego o ostatnich lat życia dowódcy Kedywu Armii Krajowej, generała brygady Augusta Emila Fieldorfa. Tytułową rolę w dramacie Generał Ni" (2009) zagrał Olgierd Łukaszewicz.
Bugajski współpracuje również z Teatrem TV. Ma na swoim koncie reżyserię kilkunastu spektakli. Bugajski jest autorem powieści Przyznaję się do winy (1984) i Sól i pieprz (2000). Reżyser zajmuje się także tłumaczeniami dramatów. W 2008 roku Bugajski został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

PRZESŁUCHANIE 6 IV godzina 16.00 , bilet 8 zł

Polska premiera 1989, 111 min., wyk.: Krystyna Janda, Adam Ferency, Janusz Gajos, Anna Romanowska, Agnieszka Holland, Bożena Dykiel

Film-legenda, określony przez władze jako "najbardziej antykomunistyczny film w historii PRL", stał się bezpośrednią przyczyną rozwiązania zespołu "X" Andrzeja Wajdy. Tonia (Krystyna Janda) zostaje upita w restauracji przez dwóch mężczyzn, a następnie przewieziona do więzienia. SB żąda od niej zeznań obciążających kolegę z zespołu. Zaczyna się długotrwałe, beznadziejne przesłuchanie…

GENERAŁ NIL 7 IV godzina 16.00 , bilet 8 zł

Polska 2008 125 min., wyk.: Olgierd Łukaszewicz, Alicja Jachiewicz- Szmidt, Maciej Mikołajczyk, Anna Cieślak i in.

Opowiedziana z wielkim rozmachem historia człowieka o niezniszczalnej odwadze i niezłomnej sile woli, który do końca – nie zważając na cenę, jaką przyjdzie mu zapłacić – walczył o rodzinę i ojczyznę. Generał August Emil Fieldorf, pseudonim "Nil", był legionistą Piłsudskiego, jako żołnierz 12. Dywizji Piechoty walczył w kampanii wrześniowej. Opowieść rozpoczyna się w momencie jego powrotu z zesłania na Ural i kończy wykonaniem wyroku śmierci w mokotowskim więzieniu wiosną 1953 roku. Obrazowi towarzyszą retrospekcje z okresu okupacji i konspiracyjnej działalności generała, szczególnie zamach na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę.

UKŁAD ZAMKNIĘTY 7 IV godzina 18.15, bilet 8 zł

Polska 2013, 100 min. , wyk. Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski, Magdalena Kumorek, Beata Ścibakówna i in. Oparta na rzeczywistych zdarzeniach historia trzech wspólników, walczących z oskarżeniami, jakie stawia im urząd skarbowy i prokuratura. Któregoś dnia biznesmeni zostają pokazowo aresztowani, zarzuca się im działanie w mafii i pranie brudnych pieniędzy, a ich spółka zostaje doprowadzona do upadku. Jest to następstwo spisku skorumpowanych urzędników – prokuratora i naczelnika urzędu skarbowego. Po latach, w następstwie braku znamion wykroczenia, sprawy prowadzone przeciwko przedsiębiorcom zostają umorzone, a oni sami otrzymują od państwa symboliczne zadośćuczynienia.

ZAĆMA 8 kwietnia godzina 17.00, bilet 10 zł

Polska 2015, 110 min., wyk.: Maria Mamona , Janusz Gajos, Małgorzata Zajączkowska, Marek Kalita, Olga Bołądź, Piotr Głowacki, Sławomir Orzechowski i in.

Film opowiada o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna” – sadystycznej funkcjonariuszce UB, jednej z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. W latach 60-tych, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę.

Maria Mamona – aktorka warszawskiego Teatru Współczesnego. Grała m.in. w filmach: „Układ zamknięty”, „Generał Nil”, „Ziarno prawdy”, „Lęk wysokości”, „Pan Tadeusz”, „U Pana Boga w ogródku”, „Barwy ochronne” oraz w wielu serialach, m.in. „Barwy szczęścia” i „Ojciec Mateusz”. Wystąpiła w licznych spektaklach Teatru Telewizji.

Serdecznie zapraszamy.
Kino Studyjne OKF ILUZJA
Al. NMP 64, Częstochowa
biuro 34/ 324 60 58
kasa 34/ 324 22 40
www.okf.czest.pl
MIŁOŚĆ I CZESKI HUMOR, CZYLI „WSZYSTKO ALBO NIC” PODCZAS

„LADIES NIGHT”

Już w czwartek 16 marca o godz. 19:30 sieć kin Cinema City zaprasza na kolejny, czarujący wieczór w kobiecym gronie!

Podczas najbliższej imprezy „Ladies Night” panie otrzymają atrakcyjne prezenty, wezmą udział w konkursach z nagrodami, a później zobaczą przedpremierowo wyjątkową czeską komedię romantyczną „Wszystko albo nic” z udziałem przystojnych polskich aktorów Pawła Deląga i Michała Żebrowskiego.
Damsko-męskie i męsko-męskie perypetie okraszone czeskim humorem gwarantują dobrą zabawę! Zapraszamy do wybranych kin Cinema City. Bilety są już dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.
„Wszystko albo nic” to pikantna komedia romantyczna o singlach, seksie i miłości, której lepiej nie mieszać z nimfomanią, dietą wege ani zbyt szybkim zakochaniem! Film inspirowany przebojową Bridget Jones opowiada o sercowych rozterkach grupy znajomych, których codzienność wygląda jak najlepsze odcinki kultowych „Przyjaciół”. O uczucia jednej z pięknych bohaterek (w tej roli Tatiana Pauhofová) powalczy dwóch amantów polskiego kina: Michał Żebrowski i Paweł Deląg. Film powstał na podstawie bestsellerowej serii książek Evy Urbaníkovej.

W filmie wystąpili: Michał Żebrowski Paweł Deląg, Tatiana Pauhofová, Krzysztof Tyniec, Klára Issová, Zuzana Kronerová. Za reżyserię odpowiada Marta Ferencová.

Podczas eventu na Panie czeka także mnóstwo niespodzianek i konkursów z wartościowymi nagrodami! Wśród atrakcji „Ladies Night” są porady specjalistów dotyczące tematów interesujących kobiet, a dodatkowo każda z uczestniczek imprezy otrzyma atrakcyjny prezent powitalny.

„Ladies Night” to cykliczna impreza, która odbywa się raz w miesiącu, od stycznia do czerwca oraz od września do listopada, w wybrany czwartek miesiąca o godz. 19.30 w 20 kinach Cinema City: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Starogardzie Gdańskim.

****

Cinema City, jako jedyna sieć kinowa w Polsce, oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 42 zł lub 49 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce. Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited
CO TY WIESZ O KOBIECIE …
Dzień Kobiet w OKF trwa przez cały marzec

Od paru lat, zawsze w marcu, Ośrokek Kultury Filmowej Kino Studyjne "Iluzja" oferuje swoim widzom przegląd: CO TY WIESZ O KOBIECIE …

- Z oferty dystrybucyjnej ostatnich miesięcy staramy się wybrać najbardziej interesujące filmy o kobietach. Skupiamy się nie tylko na tzw. kobiecej tematyce, ale szukamy do tego przeglądu przede wszystkim wyjątkowych, wyrazistych bohaterek oraz filmów ze znakomitymi rolami kobiecymi bądź filmów reżyserowanych przez kobiety. Chcemy aby ten przegląd był filmowym studium kobiecej osobowości, aby pokazał świat kobiet – a przy tym - aby nie odwoływał się do utartych wzorów i stereotypów - mówi Małgorzata Stasikowska-Lis

Przegląd obejmuje 12 filmów, różnych w formie i treści, ukazujących kobiety z różnych krajów, w różnym wieku, spełniających rozmaitych role społeczne, rodzinne, kulturowe. Bohaterki – to kobiety zarówno niezwykłe, jak i kobiety zwyczajne. Wśród bohaterek naszego przeglądu są więc takie, które przeszły do historii, jak choćby Skłodowska – Curie, czuła matka, kochająca żona, kobieta charyzmatyczna, zdecydowana, choć pełna dylematów i sprzeczności. Elegancka i stylowa Jackie Kennedy – ikona, jedna z najbardziej znanych kobiet na świecie. Piękna i uwielbiana Dalida czy Michalina Wisłocka- słynna „pani od seksu”. Jest wśród naszych bohaterek także astrolożka i wegetarianka, rozczochrana ekscentryczka, rozmawiająca z drzewami i zwierzętami, Janina Duszejko, bohaterka POKOTU na podstawie powieści Olgi Tokarczuk. W najnowszym filmie Wojcieszka pojawia się Ukrainka, Solomija, obiekt nienawiści i ofiara przemocy. Ofiarą przemocy jest także Elle, twarda i bezwzględna szefowa, dumna, bezczelna i wygadana. Olga Hepnarowa, to z kolei 22-letnia dziewczyna, która wjechała ciężarówką w ludzi na przystanku tramwajowym i na której, po raz ostatni w byłej Czechosłowacji, wykonano karę śmierci. Są też dwie pacjentki kliniki psychiatrycznej - bohaterki filmu porównywanego z „Thelmą i Luizą” – ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA, gadatliwa mitomanka Beatrice i wrażliwa introwertyczka Donatella. Najmłodszą postacią z naszego przeglądu jest 14-letnia Jennifer ze szwedzkiego filmu STADO, która została zgwałcona przez kolegę z klasy. Bohaterką PERSONAL SHOPPER Maureen jest osobista stylistka wielkiej gwiazdy świata mody, która skrywa mroczną tajemnicę. Tajemnicze są także siostry, Laura i Kate, bohaterki PLANETARIUM, mają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami.
Bbohaterki prezentują zatem cały wachlarz kobiecych typów, a w te niezwykłe kobiety wcielają się znakomite aktorki jak choćby nominowane do Oscara Natalie Nortman za postać Jackie czy Izabele Huppert za rolę ELLE, Karolina Gruszka jako Skłodowska, czy Magdalena Boczarska jako Wisłocka. Świetne recenzje zebrała także nasza młoda aktorka Michalina Olszańska jako Olga Hepnarova czy Agnieszka Mandat jako Janina Duszejko.To są znakomite kreacje, które, będziemy pamiętać jeszcze długo.
Aż sześć filmów z przeglądu wyreżyserowały kobiety, czyli możemy oglądać świat kobiet oczami kobiet. Panie, które, zafascynowane niezwykłymi kobiecymi postaciami, stworzyły ich portrety, to m.in. Agnieszka Holland i Maria Sadowska. Również panie stały za kamerą STADA - Beata Gardeler, DALIDY- Lisa Azuelos , Skłodowskiej - Marie Noëlle i PLANETARIUM- Rebecca Zlotowski.
- Naszą propozycję kierujemy, jak co roku, nie tylko do płci pięknej, ale również do mężczyzn, nie tylko do feministek, ale też do zdecydowanych antyfeministów, nie tylko do zwolenników, ale i do zagorzałych przeciwników obchodów 8 marca. Z pewnością każdy widz znajdzie w naszym marcowym repertuarze film dla siebie.- zaprasza Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF

****

W repertuarze OKF w marcu znajdziemy:

KNIVES OUT

Polska 2016, 90 min., reż. Przemysław Wojcieszek
wyk.: Michał Surówka, Natalia Łągiewczyk, Anastazja Borkoniuk, Kacper Sasin i in.
Historia szóstki znajomych, którzy spotykają się w letniskowym domku kilka lat po maturze. Mają po dwadzieścia kilka lat, część z nich zrobiła kariery w międzynarodowych korporacjach, wszyscy czują się częścią najlepszego pokolenia Polaków. Część korzysta z przyjemności życia, część daje upust skrywanym frustracjom. Siódmą postacią jest młoda Ukrainka Solomija, pracująca w firmie jednego z bohaterów wieczoru – Igora. Solomija jest obca i z czasem staje się obiektem nienawiści Huberta, który namawia pozostałych, pijanych i zagubionych, do aktu przemocy wobec dziewczyny.

POKOT

Czechy/Niemcy/Polska/Szwecja 2016, 128 min., reż. Agnieszka Holland
wyk.: Agnieszka Mandat, Miroslav Krobot, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Tomasz Kot, Borys Szyc i in.
Na motywach powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych. Emerytowana inżynierka, Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka, mieszka w sudeckiej wsi. Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej s´nieżnej nocy odnajduje ciało sa?siada-kłusownika. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna swoje własne, niekonwencjonalne s´ledztwo.
MARIA SKŁODOWSKA – CURIE

Polska/Niemcy/Francja/Belgia 2015, 100 min., reż. Marie Noëlle
wyk.: Karolina Gruszka, Daniel Olbrychski, Iza Kuna, Jan Frycz, Piotr Głowacki, André Wilms i in.
Portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat.

ELLE

Francja/Niemcy/Belgia 2016, 140 min. reż. Paul Verhoeven
wyk.: Isabelle Huppert, Laurent Lafitte, Virginie Efira, Anne Consigny i in.
Francuski kandydat do Oscara; nominacja do Oscara dla Isabelle Huppert w kategorii najlepsza rola pierwszoplanowa. Mroczny i prowokacyjny dramat psychologiczny o przemocy seksualnej, perwersji i gwałcie, w którym ofiara nie czuje się do końca ofiarą. Michele jest twardą szefową znakomicie prosperującej firmy zajmującej się grami video. Wolna i wyzwolona, aż tak, że wydaję się być amoralna. Brutalny atak, którego staje się ofiarą we własnym domu, zmienia jej życie na zawsze. W roli głównej wystąpiła zjawiskowa Isabelle Huppert, jedna z największych francuskich aktorek.

DALIDA przedpremiera!

Francja 2017, 128 min., reż. Lisa Azuelos
wyk.: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve, Nicolas Duvauchelle, Alessandro Borghi i in.
Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo. Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni siedemdziesięciu złotych płyt. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Fotografowano ją częściej niż Elvisa Presleya i Brigitte Bardot. Największą sławę przyniósł jej hit "Paroles, paroles..." wykonany w duecie z Alainem Delon.

SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ

Polska 2017, 120 min., reż. Maria Sadowska
wyk.: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Karolina Gruszka i in.
Opowieść o słynnej „pani od seksu”, kobiecie – lekarce i seksuolożce. W filmie poznajemy Wisłocką jako nieświadomą, niewinną, 20-letnią dziewczynę. Razem z nią przeżywamy pierwszą miłość, przyjaźń, rozczarowanie i smutek. Podążamy z nią drogą prowadzącą do świadomości i dojrzałości. Na naszych oczach główna bohaterka przechodzi niesamowitą transformację. Maria Sadowska, która stanęła za kamerą, lubi opowieści o silnych kobietach, czego dała wyraz chociażby w swoim poprzednim filmie – Dzień Kobiet. Gwiazdą tego filmu jest Magdalena Boczarska, grająca tytułową Michalinę Wisłocką.

JA, OLGA HEPNAROVA

Czechy/ Francja/ Polska/ Słowacja 2016 , 105 min., reż. Petr Kazda, Tomáš Weinreb
wyk.: Michalina Olszańska, Martin Pechlát, Klára Melíšková, Marika Šoposká i in.
Opowieść o 22-letniej dziewczynie, która w 1973 wjechała ciężarówką w ludzi stojących na przystanku tramwajowym na praskich Holešovicach. W czasie procesu potwierdziła, że jej intencją było zabicie jak największej liczby osób. Tuż przed zdarzeniem, Olga wysłała list do lokalnych gazet, w którym tłumaczyła powody swojego zachowania: „Jestem samotnikiem. Człowiekiem zniszczonym przez ludzi. Mam wybór - zabić siebie albo innych”. Twórcy próbują zrozumieć, co doprowadziło do takiego czynu. Tytułową postać gra rewelacyjnie Michalina Olszańska, która nadala swojej postaci rysy i niewinne i zbrodnicze.

ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA

Włochy/Francja 2016 , 116 min., reż. Paolo Virzi
wyk.: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti i in.
Skrzyżowanie Thelmy i Louise oraz Przerwanej lekcji muzyki. Beatrice jest gadatliwą mitomanką o wycofanej osobowości. Dwie pacjentki kliniki psychiatrycznej postanawiają uciec i szukać szczęścia w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

JACKIE

USA/Chile/Francja 2016, 100 min., reż. Pablo Larrain
wyk. : Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, John Hurt i in.
3 nominacje do Oscara : najlepsza aktorka pierwszoplanowa Natalie Nortman, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsze kostiumy. Jacqueline Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na urząd prezydenta. Gdy 22 listopada 1963 roku, podczas wyborczej podrózy do Dallas, John F. Kennedy ginie, Jackie postanawia kontynuować dzieło męża. Tworzy wizerunek bohatera, którego Ameryka potrzebowała i na którego zasługiwała.
STADO

Szwecja 2015, 110 min., reż. Beata Gardeler
wyk.: Fatime Azemi, John Risto, Eva Melander, Malin Levanon, Henrik Dorsin i in.
Krzyształowy Niedźwiedź na MFF w Berlinie 2016; Złote Koziołki - Jury Międzynarodowe na festiwalu Ale Kino ! 14-letnia Jennifer mieszka w małej szwedzkiej społeczności, na pozór idyllicznej. Kiedy jednak Jennifer zaczyna rozpowiadać, że została zgwałcona przez kolegę z klasy, wszystko się zmienia. Wiadomość szybko obiega wioskę i w miarę upływu czasu coraz więcej ludzi uważa, że dziewczyna kłamie. Kolejne osoby odwracają się od niej i jej rodziny...

PERSONAL SHOPPER

Francja/ Niemcy 2016, 105 min. , reż. Olivier Assayas
wyk.: Kristen Stewart, Lars Eidinger, Sigrid Bouaziz, Ty Olwin, Hammou Graia i in.
Złota Palma za reżyserię w Cannes 2016. Maureen, osobista stylistka wielkiej gwiazdy świata mody, mieszka w Paryżu i w tamtejszych ekskluzywnych butikach wyszukuje dla swojej pracodawczyni najlepsze kreacje i biżuterię. Bohaterka skrywa jednak mroczną tajemnicę. Otóż dziewczyna jest medium i nocami, próbuje się skontaktować ze zmarłym przed trzema miesiącami bratem-bliźniakiem. W międzyczasie ktoś nieznajomy zaczyna wysyłać Maureen niepokojące wiadomości i wciąga ją w perwersyjną grę...

PLANETARIUM

Francja/ Belgia 2016, 105 min., reż. Rebecca Zlotowski
wyk.: Natalie Portman, Lily-Rose Depp, Emmanuel Salinger i in.
Intrygująca opowieść utrzymana w tajemniczym klimacie lat 30. XX wieku. Piękne i tajemnicze siostry, Laura i Kate, posiadają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami. Na zakończenie swojego tournée po Europie ruszają do Paryża, gdzie spotykają pewnego charyzmatycznego producenta filmowego. Laura i Kate odkryją przed nim klimatyczny świat pełen magii i zmysłowości. I nieodwracalnie zmienią jego życie.
Prezydent RP i gwiazdy na premierze filmu „WYKLĘTY”

28 lutego – w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – odbyła się premiera filmu Konrada Łęckiego pt. „WYKLĘTY”. Udział w uroczystości wziął Prezydent RP Andrzej Duda i przedstawiciele rządu. Na gali pojawili się twórcy filmu i ekipa produkcyjna, a także wielu artystów i przedstawicieli mediów.

Film „WYKLĘTY” o żołnierzach podziemia antykomunistycznego otrzymał owacje na stojąco.

Na ekrany kin wejdzie 10 marca.
Premierowy wieczór w warszawskim kinie Kinoteka rozpoczął występ rapera Łukasza Szymańskiego „Lukasyno”, który specjalnie do filmu „WYKLĘTY” napisał utwór pt. „Pytasz synku”. Następnie gości powitali twórcy obrazu, m.in. producent, reżyser i autor scenariusza – Konrad Łęcki, producent, założyciel Fundacji „Między Słowami” i odtwórca roli Wiktora – Marcin Kwaśny, producentka, odpowiedzialna za administrację i koordynację sponsoringu filmu – Dorota Bogucka (Fundacja „Między Słowami”) oraz członkowie obsady: Wojciech Niemczyk, Hanna Świętnicka, Łukasz Pruchniewicz, Maciej Rayzacher, Leszek Teleszyński, Łukasz Węgrzynowski, Michał Węgrzyński, Jarosław Witaszczyk, Robert Wrzosek, a także dystrybutor filmu Michał Kondrat.
Premierową projekcję filmu zaszczycił Prezydent RP Andrzej Duda, a także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Na gali pojawili się również: Marek Koterski, Marek Stacharski, Dorota Rabczewska, Magdalena Ogórek, Agata Konarska, Tomasz Oświeciński, Tomasz Ciachorowski, Małgorzata Bogdańska, Dariusz Kowalski, Ksawery Szlenkier i Anna Markiewicz-Musiał.

Film obejrzeli również bliscy Józefa Franczaka ps. „Lalek”, na którego losach oparta została postać głównego bohatera filmu: syn (Marek Franczak) i wnuk oraz ostatni łącznik i przyjaciel „Lalka” – ppor. Wacław Szacoń ps. „Czarny”.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie dystrybutora filmu „WYKLĘTY”, prawie 60% Polaków wie, kim byli Żołnierze Wyklęci. Co trzeci ankietowany (30%) zetknął się z tym pojęciem, ale nie wie, co ono oznacza. Ponad połowa badanych (54%) w odpowiedzi wspomaganej wskazała, że byli to członkowie polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Zdecydowana większość respondentów (71%) uważa, że w polskim społeczeństwie brakuje wiedzy na ten temat. Badanie zostało zrealizowane w lutym 2017 r. przez agencję SW RESEARCH, metodą ankiety internetowej (CAWI) na próbie 1016 respondentów powyżej 18 roku życia.

****

„WYKLĘTY” to obraz o brutalnych czasach, niedocenionych bohaterach targanych dylematami, a także osamotnieniu, trudnej miłości i dramatach rodzin zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Historia głównego bohatera „Lola” – nawiązuje do biografii ostatniego z „Wyklętych”, Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który związany był ze strukturami ZWZ-AK i brał udział w zamachach na milicjantów i żołnierzy formacji bezpieczeństwa.

Film został wyprodukowany przez Fundację „Między Słowami” aktora Marcina Kwaśnego.

Wejdzie na ekrany kin 10 marca 2017 r. w dystrybucji Kondrat-Media.Film został objęty „PATRONATEM PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM".

Źródło: Hello PR
Fotosy z gali premierowej filmu: AKPA
Zapraszamy dzieci i młodzież na kolejne seanse w ramach FERII Z FILMEM:

19.01 - godz. 10:00 "Przygody Finna"
24.01 - godz. 10:00 "Przyjaciel na balkonie"
26.01 -, godz. 10:00 "Vaiana: Skarb oceanu 2D"
27 - 29.01 - godz. 11:00 "Vaiana: Skarb oceanu 3D"
Bilet: 12 zł.***

PRZYGODY FINA

Holandia 2013, 90 min. , reż. Frans Weisz

wyk. Mels van der Hoeven, Daan Schuurmans, Jan Decleir, Justin Emanuels i in.

Opowieść o rodzicielskiej miłości, kojącej sile sztuki oraz pojednaniu przy rozświetlonej choince. Bohaterem jest dziewięcioletni Finn, wrażliwy i nieco rozkojarzony chłopiec, wychowywany przez owdowiałego ojca.

PRZYJACIEL NA BALKONIE

Austria 2012, 90 min. reż. reż. H. Tabak

wyk. Enzo Gaier, Nora Tschirner, Nataša Paunović, Andreas Kiend i in.

Ciepła, niezwykła historia będąca adaptacją książki o tym samym tytule. Opowieść pełna przygód i szybkich zwrotów akcji, za którymi stoi tajemniczy przyjaciel na balkonie.

VAIANA: SKARB OCEANU

animacja, USA 2016, 102 min., reż. Ron Clements, John Musker

dubbing: Weronika Bochat, Igor Kwiatkowski, Piotr Grabowski, Dorota Stalińska, Maciej Maleńczuk

Disneyowska animacja z odważną bohaterką w roli głównej. Dzielna polinezyjska księżniczka Vaiana wyrusza w morze, by uratować swój rajski świat przed zagładą.

KINO STUDYJNE OKF ILUZJA,
Częstochowa, AL. NMP 64,
kasa : 34/ 324 22 40


okf.czest.pl
WYNIKI PLEBISCYTU ZŁOTA PIĄTKA OKF ‘ 2016

Już po raz 25 widzowie Kina Studyjnego OKF ILUZJA wybrali najlepszy - ich zdaniem - film, pokazany na ekranie OKF w minionym roku. W plebiscycie oddano 308 głosów.

WYNIKI PLEBISCYTU ZŁOTA PIĄTKA OKF ‘ 2016:

I miejsce (13 %) OSTATNIA RODZINA Polska
II miejsce (9%) WOŁYŃ Polska
III miejsce (6%) BOSKA FLORENCE USA
IV miejsce (3%) NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO CIĘ KOCHAM Polska
V miejsce (2 %) JULIETA Hiszpania

Kolejne miejsca zajęły filmy:

Sprawiedliwy, Dziewczyna z pociągu, Mustang,
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, Zwierzęta nocy.

Zwycięskie filmy prezentowane będą w lutym.

ZŁOTA PIĄTKA 2016
24 II - godz.13.00 Ostatnia rodzina - I miejsce

25 II - godz.13.00 Ostatnia rodzina - I miejsce

6-27 II - godz12.30 Wołyń - II miejsce

28 II -godz.13.00 Boska Florence - III miejsce

1 III - godz. 13.30 Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham - IV miejsce

2 III - godz. 13.30 Julietta - V miejsce

***

OSTATNIA RODZINA

Polska 2016 , 123’ reż. : Jan P. Matuszyński
wyk. : Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska
Nagroda dla Andrzeja Seweryna dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno.
Rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.
Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

WOŁYŃ

Polska 2016, 150 min. reż.: Wojciech Smarzowski
wyk.: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Wasyl Wasylik, Adrian Zaremba, Lech Dyblik, Jacek Braciak, Izabela Kuna i in. Akcja filmu "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

BOSKA FLORENCE

USA/Wlk. Brytania 2016 110 min.
reż.: Stephen Frears
wyk.: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson i in.
Prawdziwa historia Florence Foster Jenkins, nowojorskiej sopranistki-amatorki. Kobieta określana była jako "najgorsza śpiewaczka świata" i choć była pozbawiona talentu, jej koncerty przyciągały tłumy. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Ale pewnego dnia Florence zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall…

NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO CIĘ KOCHAM

dokument, Polska 2016, 106 min. reż. Paweł Łoziński
Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty. W intymnym dialogu trzech osób dawne urazy i głęboko ukryte emocje powoli wychodzą na powierzchnię. Terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji. Tytuł dokumentu Łozińskiego jest wymowny. Miłosne wyznanie łączy się tu z emocjonalnym szantażem. Słowa "nawet nie wiesz" brzmią jak wyrzut kochającego człowieka wobec tego, kto obdarowany miłością zdaje się nie dostrzegać wielkości otrzymywanego uczucia. Tytułowe zdanie pada z ust jednej z bohaterek. Jej słowa mają łagodzić ból, ale dodatkowo zaogniają konflikt. Bo w filmie Łozińskiego nic nie jest oczywiste i łatwe.

JULIETA

Hiszpania 2016, 96 min. reż.: Pedro Almodovar
wyk.: Adriana Ugarte, Inma Cuesta, Michelle Jenner i in.
Trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych, i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.
Ryan Gosling prosi wszystkie panie do tańca i… do kina na styczniową edycję Ladies night!

Oby cały 2017 rok udało nam się przejść tak, jak film, który pokaże przedpremierowo Cinema City podczas Ladies Night: śpiewająco i tanecznym krokiem.

Zobaczymy długo oczekiwany musical La La Land w doborowej obsadzie, w tym z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem. Oprócz pokarmu dla duszy, zaplanowano jak zwykle rozrywkę dla ciała: konkursy i atrakcje organizowane przez lokalne salony beauty, degustacje, konkursy i prezenty gwarantowane.

Bilety dostępne na www.cinema-city.pl/LadiesNight/

Musical La La Land otworzył tegoroczny 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji i został fantastycznie przyjęty przez krytyków. Ale trudno się dziwić. Zachwyca scenerią słonecznego Los Angeles oraz historią dwojga młodych marzycieli, którzy pragną zawalczyć o swoje marzenia. A w ich rolę wcielają się jedni z najbardziej HOT amerykańskich, młodych aktorów: Ryan Gosling (Sebastian) i Emma Stone (Mia). Co ciekawe, aktorzy już po raz trzeci spotykają się na planie, więc doskonale się znają, co ma ogromny wpływ na wspólną grę i efekt końcowy dla widza. Za reżyserię odpowiada Damien Chazelle, który jest twórcą obsypanego nagrodami filmowymi hitu Whiplash.

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na wielką szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

La La Land – pokaz przedpremierowye podczas Ladies Night w czwartek 12 stycznia 2017 w w wybranych kinach Cinema City, między innymi w Cinema City Wolność w Częstochowie.

Regularne seanse od 20 stycznia we wszystkich kinach Cinema City.

Szczegóły na stronie: http://cinema-city.pl
OKF - repertuar styczeń 2017
DOJRZAŁY FESTIWAL

W dniach 7-10 listopada 2016 Ośrodek Kultury Filmowej zaprasza wszystkich Seniorów do wspólnego oglądania pięknych, mądrych i wartościowych filmów.

- Liczymy nie tylko na obecność stałych bywalców comiesięcznych projekcji w ramach KINA SENIORA, ale również tych, którzy jeszcze u nas nie byli. Zapraszam także stale z nami współpracujące Uniwersytety Trzeciego Wieku. Mam nadzieję, że nasz FESTIWAL, podobnie jak comiesięczne KINO SENIORA, to ważna część życia kulturalnego Dojrzałych Widzów, która zapewnia małą chwilę wytchnienia, czasem dobrą zabawę, a czasem udziela odpowiedzi na wiele istotnych pytań o charakterze egzystencjalnym. Jestem przekonana, że film obejrzany w kinie, zaspokaja potrzeby nie tylko duchowe, ale także towarzyskie. Seans kinowy, w gronie znajomych czy przyjaciół dostarcza zupełnie innych doznań, niż film oglądany samotnie w domu - zachęca Małgorzata Stasikowska-Lis

Imprezy towarzyszące:

spotkanie z aktorem Marianem Dziędzielem - po filmie Piąta pora roku
prelekcje, wykłady, prezentacje, m.in. o twórczości Z. Beksińskiego ( przed filmem Ostatnia rodzina ), o sporcie dla Seniorów, o pierwszej pomocy, o zagrożeniach przestępczością, o profilaktyce zdrowotnej 60+, i inne

Podczas DOJRZAŁEGO FESTIWALU zapraszamy do kawiarni SŁODKO-GORZKI - po okazaniu biletu z festiwalowego seansu przysługuje 20% zniżka.

Patronat Prezydenta Miasta - Krzysztofa Matyjaszczyka.
Współorganizator - Wydział Polityki Spolecznej UM.

Szczegółowy repertuar: http://czest.info/DOJRZAŁY-FESTIWAL
6 XI - KORIOLOAN z Tomem Hiddlestonem

Ośrodek Kultury Filmowej w ramach retransmisji spektakli z National Theatre w Londynie, a także oper, wystaw, przedstawień baletowych zaprasza na

retransmisję z National Theatre w Londynie:
6 listopada, godzina 18.00.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok. 215 minut.

Szekspirowska tragedia zemsty i politycznej manipulacji. „Koriolan” to jeden z mniej znanych dramatów Shakespeare’a. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan musi zmierzyć się z rzymską real politik i usłyszeć głos wściekłego ludu. Spektakl wyreżyserowała w londyńskim teatrze Donmar jego dyrektor artystyczna Josie Rourke. W roli rzymskiego wodza zobaczymy Toma Hiddlestona (pamiętanego z ról w filmach „Thor”, „Avengers”, „Czas wojny”, „O północy w Paryżu”, „Tylko kochankowie przeżyją”). W spektaklu występuje także Mark Gatiss, doskonale znany polskim widzom z roli Mycrofta Holmesa w serialu „Sherlock”. Przedstawienie zarejestrowano w londyńskim teatrze Donmar w 2014 roku.
CZĘSTOCHOWA POZNA PRAWIDZIWĄ „HISTORIĘ MARII” – PREMIERA FILMU

Już od 28 października do kina OFK Iluzja w Częstochowie trafi poruszający film „Historia Marii”.

„Historia Marii” to film w reżyserii Jean-Pierre Améris, stworzony na podstawie prawdziwej historii. Główna bohaterka filmu - Marie Heurtin - jest głuchoniewidoma od urodzenia i nie potrafi komunikować się ze światem.
Dziewczynka trafia do Larnay Institute – placówki edukacyjnej, gdzie rozpoczyna się jej niezwykła przyjaźń z Siostrą Małgorzatą, która zmienia dziewczynkę nie do poznania.
Film będzie dostępny w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

******* W czwartek, w warszawskim, legendarnym kinie ATLANTIC odbył się pokaz prasowy filmu „Historia Marii” w reżyserii Jean-Pierre Améris. Pokaz połączony był z konferencją prasową, dotyczącą problemu osób głuchoniewidomych.
Podczas konferencji prasowej, po pokazie filmu, odbyła się dyskusja dotycząca nie tylko treści i wizualnej formy przekazu, ale również szeroko pojętego problemu niepełnosprawności wzroku i słuchu, a także dostępu osób niepełnosprawnych do dóbr kultury. Konferencję poprowadziła aktorka, Olga Bończyk, a prelegentami byli przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, Fundacji Kultury Bez Barier, Niewidzialnej Wystawy i Funduszu Natalii Partyki.
„To nie fikcja – to przepowiednia” Inferno od 14 października w kinach Cinema City

Budzisz się w nieznanym miejscu, nic nie pamiętasz, przed oczami staje piękna szatynka... Brzmi znajomo? Dla fanatyków literatury Dana Browna na pewno. A tak właśnie supertrio: Tom Hanks, Ron Howard i Dan Brown, rozpoczyna ekranizację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku – Inferno. Czystą kartę w pamięci kultowego profesora ikonografii zapisze sensacyjny pościg. Film wejdzie na ekrany Cinema City już 14 października.

Inferno, kolejny rozdział serii – po Kodzie da Vinci oraz Aniołach i Demonach – wciągnie widzów mistrzowsko budowanym napięciem i rozłoży na łopatki efektami specjalnymi.

Światowej sławy profesor w dziedzinie historii i ikonografii, Robert Langdon (w tej roli dwukrotny laureat Oscara: Tom Hanks) budzi się we florenckim szpitalu, pogrążony w amnezji. Śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, stając się celem obławy. Powstrzymanie tajemniczego szaleńca przed rozprzestrzenieniem groźnego wirusa, który może unicestwić połowę mieszkańców globu, okaże się najtrudniejszym zadaniem w karierze Langdona.

Ekranizację powieści Browna o niesamowitym profesorze urzeczywistnił ponownie reżyser, Ron Howard. Hanksowi na ekranie towarzyszy Felicity Jones (Dr Sienna Brooks) oraz genialny Omar Sy, znany z Nietykalnych, Jurassic World czy X-Men: przyszłość, która nadejdzie.

Film Inferno od 14 października we wszystkich kinach Cinema City.

Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl
WOŁYŃ w Cinema City.

Cinema City uruchomiła przedsprzedaż biletów na długo oczekiwany film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego - Wołyń.

Pierwszy seans w sieci Cinema City już w piątek 7 października.

Jak mówi sam reżyser:
-„Widz, który pójdzie na ten film, dostanie dużą porcję emocji, wzruszeń, nie tylko wiedzy”.

Premiera produkcji odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni i bierze też udział w konkursie głównym na najlepszy film.
Zapraszamy na www.cinema-city.pl

********

Akcja filmu Wołyń rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego, polskiego gospodarza Macieja Skibę – wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci. W rolach głównych m.in.: Michalina Łabacz, Izabela Kuna, Jacek Braciak, Tomasz Sapryk.

Wołyń od 7 października we wszystkich kinach Cinema City.
Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl
PROGRAM 14. MULTIMEDIA HAPPY END FESTIWALU FILMÓW OPTYMISTYCZNYCH

Znany jest już program 14. Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych w Częstochowie. Widzowie zobaczą ponad 40 filmów, z czego 39 w ramach konkursu powalczy o Złote Ryby. Festiwal odbędzie się w dniach 12-16 października.

W programie festiwalu tradycyjnie znalazły się polskie filmy reprezentujące wszystkie gatunki filmowe: fabularne, dokumentalne, pełno i krótkometrażowe, zarówno profesjonalne, jak i niezależne oraz studenckie. Łączy je jedno – optymistyczny wydźwięk.

Wśród fabularnych produkcji profesjonalnych zobaczymy m.in. „Moje córki krowy” Kingi Dembskiej. To poruszająca, a jednocześnie zabawna historia dwóch sióstr, które w obliczu choroby rodziców muszą skonfrontować się w swojej odmienności i zmierzyć same ze sobą. Kolejną fabułą będą „Excentrycy. Po słonczej stronie ulicy” – jazzująca komedia w reżyserii Janusza Majewskiego, który odebrał w niedzielę Platynowego Lwa za całokształt twórczości na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni.
W programie znalazła się też „Planeta singli”, w której podobnie jak w „Excentrykach” zobaczymy w roli głównej Macieja Stuhra. Wśród pełnych metraży zobaczymy premierowo film niezależnego twórcy Piotra Matwiejczyka pt. „Papierowe gody”, w którym wystąpiła Katarzyna Figura.

W konkursie znalazło się również wiele filmów krótkometrażowych, zrealizowanych głownie przez młodych twórców. Znajdują się tu m.in. filmy studenckie Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, czy Szkoły Wajdy.

W ramach pokazów specjalnych zobaczymy „7 miliardów innych”, czyli dokumentalny projekt wideo, gromadzący 6000 wypowiedzi ludzi z 84 krajów świata, składających się na intymny portretu Ludzkości w XXI wieku. Projekt zakończyła polska edycja, która była realizowana m.in. w Częstochowie.

O tym, które filmy otrzymają Złote Ryby zadecydują widzowie. Nagrody przyznawane są w kategoriach:

Grand Prix – najlepszy film festiwalu, nagroda 3000 zł ufundowana przez sponsora głównego, Grupę Multimedia Polska:

Najlepszy profesjonalny film fabularny
Najlepszy niezależny film fabularny
Najlepszy studencki film fabularny
Najlepszy profesjonalny film dokumentalny
Najlepszy niezależny film dokumentalny
Najlepszy studencki film dokumentalny

Organizatorzy przyznają też Honorową Złotą Rybę dla osoby lub instytucji, która w szczególny sposób przyczyniła się do promocji polskiego kina niezależnego. Do kogo trafi to wyróżnienie, dowiemy się na początku października.

Specjalna Złota Ryba za niepokorność twórczą wręczana jest co roku przez Multimedia Polska podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni w konkursie Fabularnych Filmów Krótkometrażowych. W tym roku ex aequo otrzymali ją Piotr Adamski za film „Otwarcie” i Grzegorz Dębowski za „NDR”. Oba filmy zostaną pokazane podczas Multimedia Happy End w ramach pokazów specjalnych.

W sobotni poranek odbędzie się pokaz Happy End Dzieciom, podczas którego najmłodsi widzowie zobaczą film animowany „Zwierzogród”. Dzieci wezmą również udział w akcji Złota Ryba spełnia marzenia, w ramach którego zrealizowane zostaną najbardziej niecodzienne życzenia dzieci.

Uroczysty finał imprezy będzie miał miejsce 16 października w Filharmonii Częstochowskiej. Na zakończenie odbędzie się tam koncert Katarzyny Groniec. Na galę i koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Biurze Festiwalowym w dniach 12-16 października.

14. Multimedia Happy End odbędzie w Ośrodku Kultury Filmowej ILUZJA przy al. NMP 64 w Częstochowie. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Impreza powstaje przy wsparciu Urzędu Miasta Częstochowa.
Dziewczyna z pociągu na pokazie Ladies Night w Cinema City. Kto powiedział, że kobiety lubią tylko komedie romantyczne?!

Londyn, podmiejski pociąg, a w nim codziennie podróżuje Rachel: samotna, trzydziestoletnia rozwódka, alkoholiczka, która nie umie poukładać własnego życia.

Jej obsesja to były mąż i fantazje o ludziach w domach, których widzi z okien pociągu.

Kiedy Rachel staje się świadkiem morderstwa, nic nie przemawia za jej wiarygodnością, a przeszłość rzutuje na prawdziwość zeznań.

Ekranizacja powieści Dziewczyna z pociągu autorstwa Pauli Hawkins, która błyskawicznie stała się światowym bestsellerem, do zobaczenia przedpremierowo podczas babskich spotkań w ramach Ladies Night już 6 października o godz. 19.30 w Cinema City. Bilety do kupienia na stronie

http://cinema-city.pl/LadiesNight/

Ladies Night w Cinema City to wieczór dedykowany wszystkim fantastycznym kobietom, które kochają kino i spędzanie wolnych chwil z bliskimi osobami. Na wszystkie panie czekają konkursy, prezenty od lokalnych firm, degustacje czy testowanie nowych produktów. Wisienką na torcie jest przedpremierowy film.

W październiku zapraszamy na produkcję Dziewczyna z pociągu, w którą wciela się fantastyczna Emily Blunt. Ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat. Nr 1 sprzedaży książek w Polsce od wielu miesięcy. Lider listy bestsellerów NEW YORK TIMES'A. Thriller, który zdetronizował "Zaginioną dziewczynę" pokazuje jak czasem niewinne marzenia zmieniają się w przerażającą rzeczywistość. Każdego dnia dokładnie o 8.04 wsiada do podmiejskiego pociągu i jedzie do pracy w Londynie. Każdego dnia spotyka tych samych ludzi i mija te same domy. Obserwuje. Rachel to samotna, uzależniona od alkoholu kobieta. Podczas podróży zaczyna podglądać pewną parę i snuć ich wymyśloną historię. Pewnego dnia odkrywa, że w obserwowanym przez nią domu wydarzyła się tragedia…
Dziewczyna z pociągu w ramach Ladies Night w czwartek 6 października o godz.19.30 w Cinema City WOLNOŚĆ Częstochowa

Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl
Ta historia wydarzyła się naprawdę…

Moc Żywiołu w Cinema City
Ta historia wydarzyła się naprawdę…

Po latach Mark Wahlberg, Kurt Russell, John Malkovich i Kate Hudson przypomną największą katastrofę ekologiczną w historii USA, zapoczątkowaną wyciekiem ropy naftowej na platformie wiertniczej Deepwater Horizon w 2010 roku. Gdy pożar trawi wszystko, co w zasięgu wzroku, a warunki pogodowe odcinają pomoc z zewnątrz, grupa pracowników walczy o przetrwanie.

Film Żywioł. Deepwater Horizon od 30 września można obejrzeć we wszystkich kinach Cinema City.

Zapraszamy:
http://czest.info/kino-dla-doroslych
Kobiecy wieczór pełen atrakcji w Cinema City już w przyszły czwartek!

Co począć z cudownym, ale niekochanym już facetem?
Przecież to grzech, by się zmarnował.
Może „upchnąć” go koleżance…?
Albo jeszcze lepiej – byłej żonie!
Cinema City zaprasza na pierwszą po wakacjach odsłonę Ladies Night – z przedpremierowym pokazem filmu Plan Maggie.

Kobiecy wieczór pełen atrakcji, konkursów i niespodzianek już 22 września o godzinie 19.30, w wybranych Cinema City WOLNOŚĆ w Częstochowie.

Wyśmienity nastrój zapewnią Greta Gerwig, Julianne Moore oraz Ethan Hawke.
To brzmi jak dobry plan!
Cinema City zaprasza na Bridget Jones 3

Gdy rzeczywistość okazuje się singielką, nie należy skupiać się na licznych minusach, ale zauważać same plusy.

Właśnie taką pozytywną afirmacją kolejne urodziny zamierza powitać Bridges Jones. Czy uda się jej zachować klasę mając tak niepowtarzalny talent do pakowania się w kłopoty?
Nowoczesna Bridget nie będzie już wylewać łez na kartkach pamiętnika, ale udostępniać je w social mediach. Może na zawsze powinna mieć swój status „To skomplikowane”…?
Dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać premiery, Cinema City ma niespodziankę.
Już w najbliższą sobotę, w całej sieci kin Cinema City, przepdremiera trzeciej części Bridget Jones’s Baby.
Bilety dostępne w kinach i na www.cinema-city.pl
Na trzecią filmową część niekończących się miłosnych zawirowań w życiu Bridget Jones fani na całym świecie czekali lata. Laureaci Oscara – Renée Zellweger i Colin Firth powracają w kontynuacji ikonicznej komedii o miłosnych i zawodowych przygodach Bridget Jones, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury. Od premiery pierwszej filmowej części minęło 14 lat, Bridget to dziś zupełnie inna kobieta. Dobiega pięćdziesiątki, zamiast szelestu kartek w jej pamiętniku usłyszymy raczej odgłos stukania w klawiaturę laptopa. Tak, Bridget Jones idzie z czasem! Ok, może nie radzi sobie z tym doskonale, bo czas ten wpływa także na jej urodę, ale przy dobrym drinku staje się królową facebooków, instagramów, snapchatów i innych mediów społecznościowych

Oficjalna premiera 16 września.
Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl
13. częstochowska Noc Kulturalna
w odsłonie filmowej

Cinema City Wolność zaprasza na „Noc z kinem polskim”

Genialne, obsypane nagrodami, produkcje polskiej kinematografii ostatnich lat – Obce niebo, Bogowie oraz Moje córki krowy – w jedną, wyjątkową noc, z 17 na 18 września, znów pojawią się na wielkim ekranie. W ramach 13. Nocy Kulturalnej w Częstochowie kino Cinema City Wolność zaplanowało wysmakowany cykl filmowy „Noc z kinem polskim”.

Wstęp na seanse dla posiadaczy karnetu Nocy Kulturalnej, kosztującego w tym roku jedynie 15 złotych.

Karnet można nabyć m.in. w częstochowskim Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, Muzeum Częstochowskim czy Miejskiej Galerii Sztuki

(karnety nie są sprzedawane w kasach kina).

Moje córki krowy (2015)

W filmie Kingi Dębskiej poznajemy dwie siostry – totalne przeciwieństwa: Marta, despotyczna gwiazda serialowa, żyjąca w pojedynkę oraz niestabilna emocjonalnie Kasia, która tkwi w dalekim od ideału małżeństwie. Skłócone od lat, w obliczu śmierci matki oraz choroby ojca, muszą pogodzić się i współdziałać, co prowadzi do serii tragikomicznych zdarzeń. Obraz z udziałem plejady gwiazd – Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Małgorzata Niemirska, Marcin Dorociński – został uhonorowany nagrodami Orły, Złote Lwy i Netia OFF CAMERA.

Projekcja: 17 września o godz. 22:00, kino Cinema City Wolność
Obce niebo (2015)

Basia i Marek mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna odbiera im ukochaną córkę. Rodzice decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie dziewczynki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa. Film o dramacie polskich imigrantów zdobył uznanie na festiwalu Netia OFF CAMERA, zaś Agnieszka Grochowska otrzymała nagrodę OFF CAMERA i Złote Lwy za role kobiecą. Na ekranie zobaczymy także Barbarę Kubiak i Bartłomieja Topę.

Projekcja: 17 września o godz. 23:45, kino Cinema City Wolność
Bogowie (2014)

Zrealizowany z chirurgiczną precyzją film Łukasza Palkowskiego, opowiada o człowieku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy, środowisku medycznemu i własnym ograniczeniom, by zapoczątkować rewolucję w polskiej kardiochirurgii. W profesora Religę wcielił się Tomasz Kot, a w pozostałych rolach wystąpili: Szymon Warszawski, Magdalena Czerwińska, Piotr Głowacki i Marian Opania. Film zgarnął szereg nagród za scenariusz, reżyserię, obsadę i zdjęcia m.in. w konkursach Orły, Złote Lwy i Netia OFF CAMERA. Projekcja: w nocy 17 / 18 września o godz. 01:50, kino Cinema City Wolność

Noc Kulturalna zaliczana jest do najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Częstochowie, jak również w regionie. Podczas jednej nocy proponuje udział w kilkudziesięciu imprezach – od widowisk kultury popularnej, przez spotkania autorskie, koncerty, warsztaty, po sztukę wysoką i wychodzącą poza główny nurt.

Wydarzenia odbywają się w różnych miejscach w Częstochowie, w tym po raz kolejny w kinie Cinema City Wolność.

Program festiwalu i informacje o miejscach dystrybucji karnetów na stronie: www.noc.czestochowa.pl
Dziewczyny, jest plan!
Ladies Night wraca z przedpremierą filmu Plan Maggie

Co począć z cudownym, ale niekochanym już facetem?

Przecież to grzech, by się zmarnował.
Może „upchnąć” go koleżance…? Albo jeszcze lepiej – byłej żonie!
Cinema City zaprasza na pierwszą po wakacjach odsłonę Ladies Night – z przedpremierowym pokazem filmu Plan Maggie.
Kobiecy wieczór pełen atrakcji, konkursów i niespodzianek już 22 września o godzinie 19.30, w wybranych Cinema City WOLNOŚĆ w Częstochowie.
Wyśmienity nastrój zapewnią Greta Gerwig, Julianne Moore oraz Ethan Hawke. To brzmi jak dobry plan!

******

Maggie jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która po serii nieudanych związków ma plan: zajść w ciążę i wychować dziecko samodzielnie. Brzmi znajomo? „Projekt” częściowo bierze w łeb, gdy zakochuje się w Johnie. Sfrustrowany wykładowca i pisarz porzuca dla Maggie odnoszącą sukcesy naukowe, ale wpędzającą go w kompleksy żonę, Georgette. Tak też czasem bywa… Ale co począć, jeśli trzy lata później romantyczna miłość traci blask, a Maggie odkrywa, że mężczyzna i jego była żona tak naprawdę są dla siebie stworzeni?

W tytułowej roli zobaczymy uwielbianą za romantyczne role komediowe Gretę Gerwig, a w faceta z- i do odzysku wcielił się Ethan Hawke. I wreszcie: pretensjonalną profesor Uniwersytetu Columbia, mówiącą z duńskim akcentem Georgette, zagrała fenomenalna i zaskakująca w tej roli Julianne Moore.

*****

Najbliższy kinowy wieczór Ladies Night z przedpremierowym pokazem filmu Plan Maggie już 22 września, o godzinie 19:30 w wybranych kinach Cinema City.

Oprócz inteligentnej i pełnej ironii komedii, wszystkie panie mogą spodziewać się prezentów i niespodzianek. O kobiecą atmosferę i solidną dawkę porad z dziedziny zdrowia i urody zadbają zaproszeni eksperci.
Regularne pokazy filmu Plan Maggie od 23 września we wszystkich kinach w Cinema City.

Więcej informacji o Ladies Night oraz rezerwacja biletów na stronie www.cinema-city.pl/LadiesNight
[1] Bielsko Biała, Bydgoszcz, Częstochowa: Wolność i Jurajska, Gdańsk, Starogard Gdański, Katowice Silesia, Gliwice, Rybnik, Sosnowiec, Kraków Bonarka, Lublin Plaza, Łódź Manufaktura, Poznań Plaza, Toruń Czerwona Droga, Warszawa: Galeria Mokotów i Arkadia, Wrocław, Wałbrzych i Zielona Góra.
Nerve w Cinema City
od 2 września

Już dziś - 31 sierpnia przedpremiera Nerve w Cinema City

Jesteś Widzem czy Graczem?

Pamiętacie Trumana Burbanka z filmu Truman Show (1998), który z przerażaniem odkrywa prawdę, że jego życie zostało w całości wyreżyserowane, a on sam jest bohaterem 24-godzinnego reality show. Zrobił wszystko, by z tego uciec. 18 lat później większość z nas sama udostępnia prywatne informacje i zdjęcia ze swojego życia w social mediach, walcząc o całodobową atencję społeczności wypowiadaną „lajkami”. Zdeterminowanym udaje się na tym też nieźle zarobić. Czy jednak potrafimy nad tym zapanować, czy staniemy się więźniami sieci?

To zależy tylko od nas.

Chcesz być Graczem czy Widzem?

Przedpremierowo – fantastyczna produkcja Nerve w Cinema City już 31 sierpnia.


"Nerve" zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać... czyli przeżyć. Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych widzów.

W rolach głównych zobaczymy młodych aktorów: Emmę Roberts, która znana jest z filmu Millerowie i Dave Franco (Iluzja 2) oraz fenomenalną jak zawszę - Juliette Lewis.

Nerve od 2 września we wszystkich kinach Cinema City.

Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl
Premiery filmowe na koniec wakacji w Cinema City

Ostatnie okazje do udziału w losowaniu ŠKODY Fabia!

Regułę najlepiej potwierdzają wyjątki. W mijające lato kina opanowały hollywoodzkie produkcje, z mocnym akcentem na sci-fi. Za to w ostatni weekend wakacji na wielkim ekranie zapanuje kino europejskie. W Cinema City od 26 sierpnia zobaczymy trzy takie premiery: Czerwony Kapitan, Mechanik: konfrontacja i coś z innej beczki – Nowe przygody Aladyna. Jeszcze do końca wakacji widzowie Cinema City mają szansę na nagrodę główną – ŠKODA Fabia – w loterii finałowej „Co Kryje Twój Bilet?”. Losowanie już 2 września!

W loterii „Co Kryje Twój Bilet?” udział biorą bilety na seanse filmowe w Cinema City, odbywające się od 1 lipca do 31 sierpnia. Wystarczy kod loterii umieszczony na bilecie wprowadzić w specjalnej aplikacji dostępnej na stronie www.CoKryjeBilet.pl, na Facebooku, w wersji mobilnej lub na tabletach w specjalnych strefach w każdym kinie Cinema City.

Czerwony Kapitan – czeski kryminał polityczny zupełnie na poważnie

Maciej Stuhr wciela się w rolę ambitnego detektywa, któremu przypada śledztwo w jednej z nierozwiązanych spraw kryminalnych, pozostałych po upadku komunizmu. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana”, owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Coraz więcej faktów kieruje podejrzenia na najwyższych decydentów policji i Kościoła. Czerwony Kapitan (prod. Czechy) we wszystkich kinach Cinema City od 26 sierpnia.

Mechanik: konfrontacja – „branża” zabójców nie zna wcześniejszych emerytur

Uważany za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie, Arthur Bishop, postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć spokojne życie u boku ukochanej. Kobieta zostaje jednak uprowadzona i ma szansę przeżyć pod warunkiem, że Bishop zrealizuje trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Na ekranie zobaczymy znanego twardziela Jasona Stathama, zjawiskową Jessicę Albę i Tommy Lee Jonesa. Mechanik: Konfrontacja (prod. Francja, USA, Tajlandia) od 26 sierpnia w wybranych kinach Cinema City, w tym w salach ŠKODA 4DX™ (Arkadia Warszawa, Bonarka Kraków, Felicity Lublin).

Nowe przygody Aladyna – epicka opowieść niekompetentnych gawędziarzy

Dwóch drobnych złodziejaszków znajduje schronienie na dziale dziecięcym domu towarowego. Zmuszeni przez dzieci do opowiadania bajek, wkręcą nas w Nowe przygody Aladyna, z dość swobodną narracją… Poznamy Aladyna, mylonego z Ali Babą i jego rapującego dżina, świat latających dywanów, pięknych księżniczek i przebiegłych czarodziejów. Nowe przygody Aladyna (prod. Francja, Belgia): przedpremiera – 24 sierpnia w wybranych kinach Cinema City. Projekcje regularne we wszystkich kinach sieci od 26 sierpnia.

Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl i www.CoKryjeBilet.pl
Jak zostać kotem w Paszporcie Filmowym Cinema City!

Gdy Mel Gibson jako Nick Marshall w filmie Czego pragną kobiety zaczął słyszeć myśli kobiet, miał szczęście, że nie obudził się… kotem. Za to życie biznesmena Toma Branda (Kevin Spacey) wywróciło się konkretnie do góry ŁAPAMI. Jak zaprzestać pogoni za pieniędzmi, by zostać dobrym rodzicem? Zapracowani dorośli i ich pociechy znają ten problem. Film familijny Jak zostać kotem już od 19 sierpnia pojawi się na ekranach kin Cinema City, a wraz z naklejkami i smakołykami zagości w programie dla dzieci ‘Mój Paszport Filmowy’. W roli kota… sam Tomasz Kot. Mrrrrauuu!Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie, zaniedbując przy tym rodzinę. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony w ciele domowego kota, należącego do jego córki. Niezwykła przemiana doprowadzi do serii zdumiewających wydarzeń – nie wyłączając kąpieli (brrr), czesania (ała!), kokardek na kociej głowie (ech…) – a bohater na własnej skórze sprawdzi trafność powiedzenia mówiącego, że koty mają dziewięć żyć.

W komedii oprócz gwiazdy „House of Cards”, Kevina Spacey, zobaczymy m.in.: Jennifer Garner, Christophera Walkena – tym razem nie do końca w roli czarnego charakteru – oraz Robbie Amell i Cheryl Hines. Czy kot zawsze spada na cztery łapy? Zapytajcie Tomasza Kota, który użyczył głosu głównemu bohaterowi w polskiej wersji dubbingowej filmu.

Jak zostać kotem to już ostatnia wakacyjna premiera kinowa w ramach programu ‘Mój Paszport Filmowy’, w którym dzieci mogą zdobywać naklejki filmowe i fantastyczne nagrody. Każda wizyta w dowolnym kinie Cinema City na filmie z ‘Paszportu’ to nagroda gwarantowana – świetne naklejki filmowe i możliwość odebrania dodatkowych smakołyków w barze. Za zebranie wszystkich naklejek czeka kolejna super niespodzianka!

Dzieci nadal mogą zbierać naklejki do wszystkich filmów z ‘Paszportu Filmowego’: Alicja po drugiej stronie lustra, Gdzie jest Dory, BFG: Bardzo Fajny Gigant, Tini: Nowe życie Violetty, Szajbus i Pingwiny, Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie, Mój przyjaciel smok – od 12 sierpnia i Jak zostać kotem – od 19 sierpnia.

Jeszcze do 1 września maluchy mogą także uczestniczyć w konkursach filmowych na stronie www.cinema-city.pl/kids_club. W każdy czwartek do wygrania 150 zabawek Transformers i My Little Pony! Partnerami akcji są marki: Chupa Chups, Ziaja i Hasbro. Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl i www.cinema-city.pl/kids_club
Cinema City zaprasza na pokazy przedpremierowe filmu Boska Florence w dniach 12 – 14 sierpnia

Zazwyczaj aktorzy do nowej roli uczą się, jak coś robić lepiej. Ale nie w przypadku perfekcyjnej Meryl Streep – uznanej za aktorkę wszechczasów. Ona do roli Boskiej Florence musiała pogorszyć swoje umiejętności wokalne, by śpiewająco odegrać piosenkarkę, która miała wszystko… oprócz talentu do śpiewania. Trzykrotnej zdobywczyni Oscara partnerują: czarujący Hugh Grant i (długo poszukiwany odtwórca roli akompaniatora) Simon Helberg, chociaż i tak domyślamy się, kto zawładnie całym filmem ;) Boska Florence to opowieść o miłości, pasji i odwadze w dążeniu do spełniania swoich marzeń.
Zapraszamy do Cinema City na pokazy przedpremierowe w dniach 12-14 sierpnia.
Bilety już w sprzedaży na www.cinema-city.pl.

Pokazy regularne od 19 sierpnia.

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

Boska Florence: pokazy przedpremierowe od 12 do 14 sierpnia we wszystkich kinach Cinema City. Pokazy regularne od 19 sierpnia.

Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl
Przedpremiera Legionu Samobójców w Cinema City!

Dopiero co Batman wystąpił w duecie z Supermanem, a tym razem jego odwieczny przeciwnik, Joker dostał angaż do innej komiksowej superprodukcji – Legion Samobójców. Jak Książę Zbrodni (Jared Leto) poradzi sobie z nową rolą w historii kinowego uniwersum DC Comics, będzie można przekonać się już 4 sierpnia.
Jeden dzień wcześniej przed oficjalną premierą we wszystkich kinach Cinema City odbędą się przedpremierowe pokazy Legionu Samobójców. Film wyświetlany będzie w wersji 3D z napisami.
Bilety dostępne są na stronie www.cinema-city.pl

Jak dobrze być złym… Zebrać drużynę złożoną z najbardziej niebezpiecznych pojmanych superprzestępców. Następnie przekazać im najpotężniejszą broń, jaką dysponuje rząd. Wreszcie wysłać ich na misję, której celem jest pokonanie tajemniczego, nieprzeniknionego bytu. Amanda Waller, oficer amerykańskiego wywiadu, doszła do wniosku, że do takiego zadania nada się jedynie zbieranina łotrów, którzy nie mają absolutnie nic do stracenia.

Co zrobi Legion Samobójców, gdy jego członkowie zorientują się, że nie zostali wybrani dlatego, iż mają szansę wygrać, ale dlatego, że nikt nie będzie ich żałował, gdy poniosą klęskę? Czy dadzą z siebie wszystko, choćby mieli zginąć, czy będą walczyć o własne przetrwanie?

Do parszywej jedenastki powołanie dostali bowiem Deadshot – w tej roli fantastyczny Will Smith; Rick Flagg – genialny Tom Hardy, Harley Quinn grana przez Margot Robbie, Kapitan Boomerang (Jai Courtney), Enchantress, w którą wciela się jedna z najpopularniejszych, światowych top modelek Cara Delevingne i szef oddziału Rick Flagg (Joel Kinnaman). Wśród fanów zespołu 30 Seconds to Mars furorę zrobiła informacja, że w roli Jokera zobaczymy jego wokalistę, Jareda Leto. Reżyserem produkcji jest David Ayer, który zrealizował m.in.: „Furię”. "Ciężkie czasy", "Królów ulicy", "Bogów ulicy" oraz "Sabotaż".

Legion Samobójców od 5 sierpnia w kinach IMAX (Punkt 44 Katowice, Plaza Kraków, Manufaktura Łódź, Plaza Poznań i Sadyba Warszawa) salach ŠKODA 4DX™ (Arkadia Warszawa, Bonarka Kraków, Felicity Lublin) oraz we wszystkich kinach Cinema City.

Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl
Złe Mamuśki sprowadzają na złą/dobrą* drogę od 30 lipca

*w zależności od preferencji, niewłaściwe skreślić Wszystkie mamy, które mają dosyć perfekcji, radzenia sobie 24h z dziećmi i domem oraz gotowania bez glutenu, orzechów, cukru i soli, właśnie odnalazły bratnie dusze.
Już 5 sierpnia do kin Cinema City wchodzi film Złe Mamuśki, gdzie w jednym narożniku stoją zagorzałe zwolenniczki doskonałości, zaś w drugim – amatorki wolności.
W rolach głównych m.in.: Mila Kunis, Jada Pinkett Smith i Christina Applegate. Pokazy przedpremierowe filmu odbędą się 30 lipca i 3 sierpnia.
Bilety dostępne są na stronie www.cinema-city.pl i w kasach Cinema City.

Młoda i piękna matka cudownego synka, żona wspaniałego męża, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonych przyjaciółek, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary i pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną kieckę. I rusza w miasto, by znów poczuć, że żyje!

Zakręcone na lokówkę obłudne kury domowe ze szkolnej rady rodziców gotują się z oburzenia, ale Amy nic już nie powstrzyma. Z dziką rozkoszą sieje ferment i zgorszenie odkrywając przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama.

W roli Amy zobaczymy przepiękną Milę Kunis, która niedawno sama została mamą. W obsadzie znalazły się także: Jada Pinkett Smith, Christina Applegate, Kristen Bell, Annie Mumolo i Kathryn Hahn.

Złe Mamuśki od 5 sierpnia we wszystkich kinach Cinema City.

Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl
Z okazji Światowych Dni Młodzieży OKF
zaprasza na niezwykłe filmy

Tuż przed wizytą Papieża Franciszka w Polsce,
z okazji Światowych Dni Młodzieży oraz przyjazdu Ojca Świętego do Częstochowy,
OKF zaprasza na dwa niezwykłe filmy:


FRANCISZEK
22 – 24 lipca, seanse o godzinie 14.15

Argentyna, Hiszpania, Włochy, 2015, reż. Beda Docampo Feijóo, występują: Dario Grandinetti, Silvia Abascal, Leticia Bredice i in.
Pierwszy biograficzny film o Papieżu Franciszku. Podczas konklawe w 2005 roku młoda, hiszpańska dziennikarka Ana poznaje arcybiskupa Buenos Aires, jezuitę, Jorge Mario Bergoglio. Od tej chwili śledzi jego losy, długą, trudną, często poruszającą do głębi drogę. Relacje Ojca Jorge i dziennikarki przesycone są tym samym ciepłem, pogodą ducha i mądrością, którą przyszły Papież będzie zadziwiał wiernych.

UCZTA BABETTE – ulubiony film PAPIEŻA FRANCISZKA
TYLKO JEDEN POKAZ 24 lipca o godzinie 12.45
Film, który jest ulubionym obrazem nie tylko Papieża, ma również wielu fanów w Polsce. „Uczta Babette”znalazła się na watykańskiej liście „ważnych i wartościowych filmów fabularnych”, jako jeden z 45 filmów rekomendowanych przez Watykan z okazji 100-lecia kina. Absolutny majstersztyk jeśli chodzi o reżyserię. Prawdziwa kulinarna uczta, pełna wrażeń nie tylko dla oczu, ale i dla uszu, bo możemy posłuchać partii Zerliny z Don Giovanniego Mozarta.
„Uczta Babette” Babette jest filmem mówiącym o naszych wyborach w życiu, o przemianach, wartościach i religii. Historia dwóch sióstr Martiny i Filipy, ogromnie religijnych, mieszkających gdzieś na wybrzeżach ascetycznej i zimnej Jutlandii. W ich życiu pojawia Babette oraz jej prawdziwy francuski obiad z okazji 100 rocznicy urodzin pastora, który trwa ponad 20 minut i jest to jedna z najdłuższych scen z jedzeniem w historii kina.

Serdecznie polecamy.
Wakacyjna akcja w Cinema City: Co kryje twój bilet?

Jedną z ponad 800 tysięcy nagród od Cinema City!

Słyszeliście o loterii, w której #każdywygra? Oto ona: kupujesz bilet do kina Cinema City, wprowadzasz kod z biletu do specjalnej aplikacji i jedna z ponad 800 tysięcy nagród jest Twoja! Bo tego lata w kinach Cinema City każdy bilet kryje fantastyczną nagrodę! Codziennie do zgarnięcia m.in.: vouchery na lot z Wizz Air, wyposażenie kuchni, produkty marki Amica, a także: popcorn, cola, bilety na filmy i wiele innych. A dla prawdziwych szczęściarzy ŚKODY Fabia! Największa filmowa loteria Co Kryje Twój Bilet? rusza 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Sprawdź co wygrałeś na www.CoKryjeBilet.pl


Jak co roku, w wakacje na widzów kin Cinema City czeka mnóstwo emocji i to nie tylko na wielkim ekranie! Po pierwsze, w samym lipcu w Cinema City m.in.:

Zupełnie nowa wersja przeboju Ghostbusters. Pogromcy duchów
Tarzan powróci Kongo, aby stawić czoło kapitanowi Romowi – Tarzan: Legenda
Porywająca opowieść familijna o dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, czyli Bardzo Fajny Gigant oraz – już raczej dla doroślejszych widzów – historia o kimś o zdecydowanie mniej imponującym wzroście: Facet na miarę
Powróci też grupa mistrzów magii – w Iluzja 2, załoga USS Enterprise – Star Trek: W nieznane, a także Matt Damon w roli tytułowej Jasona Bourne’a

Po drugie, już 1 lipca rusza loteria: Co kryje Twój Bilet?, która gwarantuje wszystkim widzom fantastyczne nagrody oraz jest idealnym dopełnieniem wakacyjnych hitów kinowych. Wystarczy kupić bilet i wprowadzić kod loterii w specjalnej aplikacji konkursowej dostępnej na stronie www.CoKryjeBilet.pl, na facebooku, w wersji mobilnej lub na tabletach w specjalnie przygotowanych strefach w każdym kinie Cinema City. Może się okazać, że film będziesz oglądać już jako właściciel jednej z nagród: samochodu ŠKODA Fabia, vouchera na lot z Wizz Air, produktu marki Amica do Twojej kuchni, a także darmowego biletu, zestawu w barze i zniżki do wykorzystania w kinie!

Rejestracja na www.CoKryjeBilet.pl to dodatkowa szansa na wygranie samochodu ŠKODA Fabia w Losowaniu Finałowym, które odbędzie się 2 września.

Pamiętaj, że tego lata w Cinema City #każdywygra!

Szczegóły akcji oraz regulamin na stronach: www.CoKryjeBilet.pl i www.cinema-city.pl
Nadchodzi wieczór tylko w babskim gronie!

Ladies Night z przedpremierowym pokazem filmu Zanim się pojawiłeśKobiece kino z mnóstwem niespodzianek i przedpremierowym pokazem filmu?
To musi być Ladies Night! Rozsiądź się wygodnie w kinowym fotelu, zapomnij o wszystkim i przeżyj niezwykłe chwile w towarzystwie przyjaciółek i genialnych aktorów.
Cinema City zaprasza już 9 czerwca na kolejną odsłonę Ladies Night.
Wyśmienity nastrój zapewni przedpremierowy pokaz romantycznego do granic możliwości filmu Zanim się pojawiłeś. Nie czekaj! Przeżyj cudowny wieczór z Cinema City.

Żyj odważnie! Żyj do utraty sił! Po prostu żyj! Zanim się pojawiłeś to niezwykle piękna opowieść o prawdziwej miłości, życiu i poświęceniu. W ekranizacji bestsellerowej książki autorstwa Jojo Moyens zobaczymy znaną z kultowej Gry o Tron Emilię Clarke (Daenerys Targaryen) oraz szalenie przystojnego Sama Claflin, uwielbianego przez grono wiernych fanek za rolę czarującego Finnicka Odaira z Igrzysk śmierci.

Zanim się pojawiłeś to film, na który czeka spore grono kinomanów. Do tej pory historia ekscentrycznej i dość niezwykłej osóbki – Louisy „Lou” Clark (Emilia Clarke) oraz niedostępnego i cynicznego do granic możliwości Willa Traynora (Sam Claflin) zdobyła już serca milionów czytelników na całym świecie. Teraz czas na widzów! Lou mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i do końca nie wie, co zrobi ze swoim życiem, dopóki nie pojawia się w nim Will. Młody, bogaty bankier, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat stracił sens życia. Lou postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga... droga pełna szczęścia! Czy im się uda? Czy spotkają po drodze miłość? O tym będzie się można przekonać już 9 czerwca podczas Ladies Night!

Oprócz przedpremierowego pokazu Zanim się pojawiłeś wszystkie panie mogą spodziewać się góry prezentów i niespodzianek. O dobry nastrój zadbają zaproszeni eksperci od urody i zdrowia, którzy zdradzą sekrety długowieczności i piękna. Podczas Ladies Night będzie można również powalczyć o atrakcyjne nagrody!
Najbliższe kobiece kino startuje już 9 czerwca o godzinie 19:30!

Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl
Strona 2 >>>


Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska,wykonuje druki dla uczelni,szkół oraz urzędów,świadectwa szkolne oraz dzienniki

Płatności w serwisie obsługiwane są przez DotPay